Stopień był dziś zbyt wysoki dla Maxa Moreau i Mauro Agustina Salandro. Para francusko-włoska przegrała 6:1, 4:6, 6:1 z Hiszpanami Hernandezem i Jimenezem. Ta porażka oznacza koniec trójkolorowych nadziei w previas: żadnemu Francuzowi nie uda się dotrzeć do finałowego losowania Greenweez Paris Major, trzeciego turnieju Major w sezonie Premier Padel.

Rozczarowanie jest ogromne, brak pierwszej rundy dla Maxa Moreau i Mauro Agustina Salandro. W poniedziałek parze francusko-hiszpańskiej brakowało konsekwencji. Nierówny występ, na którym skorzystają jego dzisiejsi przeciwnicy, którzy jednak słabo rozpoczęli trzeciego decydującego seta, bo prowadzili po przerwie.

Na nieszczęście dla naszego Francuza Hernandez i Jimenez utrzymali swój poziom gry do końca meczu. Ten ostatni rozegrał ze sobą 6 meczów z rzędu, by w ostatniej rundzie wygrać 6:1. Surowy wynik w dwóch przegranych setach nie odzwierciedla tak naprawdę tego meczu, w którym para Moreau / Salandro nadal zdobyła 44% punktów. Chęć dobrego występu przed publicznością Chatriera, całkowicie oddaną swojej sprawie, niestety nie wystarczyła. Max, najwyraźniej zawiedziony, że tego nie zrobił nie uzyskawszy wild-card do płyty głównej, nie uda się zakwalifikować do pierwszej rundy…

Nadszedł czas na rozpoczęcie głównego losowania na Chatrier, w którym wezmą udział Wendy Barsotti i Elodie Invernon przeciwko parze Fassio/Rodriguez.