Po raz pierwszy na Roland-Garros odbyła się wystawa padel-fotel, zaplanowany pomiędzy pierwszym półfinałem mężczyzn a drugim półfinałem kobiet.

Na torze znalazło się czterech zawodników spośród najlepszych francuskich zawodników w tej dyscyplinie: z jednej strony Nicolas Vanlerberghe / Sébastien Husser-Walther, z drugiej Dorian Navarro / Laurent Giammartini. Na oczach kilku tysięcy widzów rozegrali super dziesięciopunktowy tie-break – skomentowała przez mikrofon była tenisistka Camille Pin.

Dozwolone dwie zbiórki

Dzięki temu opinia publiczna mogła poznać specyfikę gry na wózkach inwalidzkich, w której zawodnicy mają prawo do dwóch zbiórek, ale do siatki trafiają rzadziej niż pełnosprawni gracze. Należy pamiętać, że najlepsi zawodnicy w danej dyscyplinie rywalizują nie tylko w turniejach zarezerwowanych dla osób na wózkach inwalidzkich, ale także w turniejach otwartych, gdzie mają prawo obcować ze pełniejszymi zawodnikami.

Wrażenia rzadko odczuwane

Sébastien Husser-Walther, jeden z rzemieślników brązowy medal przywieziony w maju ubiegłego roku z pierwszych mistrzostw świata padel-fotel, w Madrycie, opowiedział nam swoje wrażenia po opuszczeniu legendarnego dworu Chatrier:  „Mieliśmy dzisiaj niesamowite wrażenia z tą demonstracją padel-fotel na korcie Philippe-Chatrier. To doznania, których rzadko doświadczam, gdy na trybunach jest wielu ludzi. To jest to o czym marzyliśmy. Czujemy się bardzo mali na tak ogromnym korcie i nie możemy się doczekać, aby w najbliższej przyszłości ponownie zrobić tego rodzaju demo. Czujemy się zaszczyceni przeżywaniem takich chwil. Chciałbym bardzo podziękować FFT i dyrektorowi turnieju Arnaudowi Di Pasquale. Mieliśmy także okazję spotkać się z prezydentem Międzynarodowej Federacji im padel Luigo Carraro. Wszystko to dobrze wróży świetlanej przyszłości dla padel-Francuski fotel. Jesteśmy jeszcze na samym początku, a mimo to w ciągu ostatnich dwóch lat mieliśmy już okazję doświadczyć wielu wspaniałych rzeczy. Kochamy to i chcemy więcej. »

My też chcemy więcej!

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.