Magiczny tydzień Mike'a Yanguasa i Javiego Garrido jeszcze się nie skończył!

Po wyeliminowaniu Juana Lebrona i Ale Galana na ósmym miejscu, dziesiąta para w tabeli dokonała drugiego wyczynu w ciągu trzech dni, pokonując także trzecią parę majora Ooredoo Katar w Doha, Franco Stupaczuka / Martina Di Nenno. Superpibes nie będą zatem w stanie obronić tytułu wywalczonego w zeszłym roku w Katarze, który przegrał 6/2, 7/6 w 1:41. Stupaczuk i Di Nenno popełnili zbyt wiele błędów, zwłaszcza w kluczowych momentach.

Zatem Yanguas i Garrido zagrają dzisiaj o tytuł pierwszego Majora roku przeciwko Arturo Coello i Agustinowi Tapii (2). Podopieczni Gustavo Pratto spisali się bardzo solidnie w drugim półfinale, dominując nad Paquito Navarro i Sanyo Gutierrezem 6:0, 6:4. Dzięki temu zwycięstwu Coello jest już pewien, że w poniedziałek powróci na szczyt rankingu FIP, po tym jak w zeszłym tygodniu został wyprzedzony przez Lebrona i Galana.

W losowaniu kobiet Paula Josemaria i Ari Sanchez po zwycięstwie w Riyadzie szukają dubletu. Numery 1 na świecie walczyły wczoraj, ale ostatecznie udało im się pokonać Martę Ortegę i Weronikę Virsedę (4) z notą 4/6 6/2 6/4. Nowe stowarzyszenie kończy swój pierwszy turniej półfinałem, co jest wynikiem więcej niż zaszczytnym.

Aby rzucić wyzwanie Josemarii/Sanchezowi, jest to kolejna nowa para utworzona przez Gemmę Triay i Claudię Fernandez (3), które pojawi się już w ten piątek. W meczu, który trwał prawie dwie godziny, Triay i jego młody, 18-letni partner pokonali Alejandrę Salazar i Tamarę Icardo z wynikiem 7/5 6/4: mecz, który Triay/Fernandez rozpoczęli bardzo dobrze (podwójna przerwa w pierwszy set) przed powrotem Salazara/Icardo.

Pomimo niewielkich problemów fizycznych w drugim secie, które zmusiły Fernandeza do złożenia wniosku o przerwę medyczną, Triay niosła tę parę na ramionach i jutro wyruszyła na tor w poszukiwaniu swojego drugiego tytułu Premier Padel po tym, który wygrała w Rzymie, na Foro Italico, związanym z Martą Ortegą.

Finały rozpoczną się o godzinie 17:00 czasu lokalnego (15:00 we Francji). Zaczniemy od dziewcząt, a zaraz po nich pójdą chłopcy. We Francji mecze można śledzić w Canal Plus Sport 360.