To przedostatni dzień turnieju w Doha zainaugurował pierwszy półfinał kobiet: Tamary Icardo et Alejandra Salazar mieli do czynienia Gemma Triay et Klaudia Fernandez. Szok byłych kolegów z drużyny Triay – Salazara, którego zobowiązania znamy…

W tym półfinale obu parom przyświecał jeden cel: pojechać na swój pierwszy finał w kręgu zawodowym. Dla Claudii Fernandez, w skrócie pierwszy finał, ona ledwo 18 roku.

Mecz odbył się przy słabym wietrze i przy zachmurzonym niebie. Nie przeszkodziło to Gemmie Triay i Claudii Fernandez w zwycięstwie na torze. Wynik: 7/5 6/4.

Zacięta walka w pierwszym secie

Tamara Icardo i Alejandra Salazar rozpoczęły spotkanie w identyczny sposób jak ich ćwierćfinał przeciwko Delfi Brea i Bea Gonzalez. Od pierwszego meczu, rozstawiony z numerem 5 w tym turnieju stracił serwis, tracąc w tym meczu wcześniejszą przewagę. Już po 5 minutach gry, para Icardo/Salazar prowadziła 2:0.

Gemma Triay i Claudia Fernandez nie planowały na tym poprzestać. Przerwa jest dobra. Ale podwójna przerwa… to jeszcze lepiej! W ten sposób zaledwie trzy minuty później ponownie przejęli grę serwisową swoich rywali. Wysłał duet Triay/Fernandez mocne przesłanie swoim przeciwnikom.

Najwyraźniej spodziewaliśmy się wybuchu dumy ze strony Tamary i Alejandry. Stało się to w czwartym meczu, po podaniu Claudii Fernandez odzyskany kombi Dość łatwo. Hiszpanie odblokowali swoją kontrę i kiedy wrócili na ławki, prowadzili już tylko 3:2.

Ostatecznie debaty zakończyły się wyrównaniem. Tamara i Alejandra wróciły do ​​stanu 3-3 i dla pary Triay/Fernandez wszystko trzeba było zrobić od nowa. Ale w czas pieniędzy, Gemma i Claudia po raz kolejny się złamały… co kosztowało Icardo i Salazara rundę: 7 / 5.

Claudia Fernandez w drodze do swojego pierwszego finału

Walka na torze była zacięta. Punkty trwały, czasem przekraczając dwie minuty. Claudia po jednej stronie i Alejandra po drugiej były prawdziwymi ścianami. Ani Gemma, ani Tamara nie mogły zrobić prawdziwej różnicy.

Ale w tym starciu trzecie ziarno, pełni pewności siebie po wygraniu pierwszej rundy, jako pierwszy przyjął serwis drużyny przeciwnej od pierwszego gema, który trwał. Para na 100% Bullpadel po raz kolejny wyszedł na prowadzenie.

Claudia Fernandez miała małą uwagę dotyczącą swojej gry serwisowej i fizjoterapeuta został wezwany na kort. Mecz został przerwany, a Tamara i Alejandra miały dwa break pointy na powrót do wyniku... Klaudia została poddana leczeniu i ze łzami w oczach wróciła na boisko. Pomimo tego skończyła zdobyć jego zaangażowanie.

Z tyłu, pomimo długich wymian, wynik zawsze był po stronie Triaya/Fernandeza. Gemma i Claudia żyły w symbiozie na torze, całkowicie niewzruszony. Pomimo lekkiego strachu najmłodszej zawodniczki na torze, rozstawiona z numerem 3 wygrała drugiego seta i zapewniła sobie pierwszy finał, od swojego pierwszego turnieju!

Tym razem Klaudia miała łzy w oczach, ale z innych powodów. Po raz pierwszy w swojej młodej karierze znalazła się w finale dużego turnieju.

Oczywiście obaj gracze nie mogli ukryć radości. Oznacza to, że w przypadku zwycięstwa Claudia Fernandez może zostać najmłodszym utytułowanym zawodnikiem na zawodowym torze. Jednocześnie zdetronizowałoby to pewnego Bea González.

Od teraz zwycięzcy pierwszego półfinału czekają na swoich przeciwników: Josemaria / Sanchez ou Ortega/Virseda. Ale zanim to nastąpi, cieszmy się pierwszym półfinałem mężczyzn... który będzie można śledzić na żywo w Canal Plus Sport 360!