Po sukcesie Mistrzostw Świata 2020, które odbyły się w Doha, próbowaliśmy dowiedzieć się, czy są jakieś możliwości, aby zobaczyć Katar w szeregach nowego profesjonalnego toru padel od 2023?


Przede wszystkim w tej chwili nie mamy wiarygodnych informacji, aby upewnić się, że jest to realna możliwość. Ale ponieważ wielu aktorów padel potwierdza rosnące zainteresowanie Kataru profesjonalnym obwodem, staraliśmy się to wyraźniej zobaczyć.


Wniosek należy potraktować bardzo poważnie!

Federacja Tenisowa / Padel Kataru wykazał cały swój profesjonalizm podczas realizacji tych światów w Doha. Dla wielu graczy, którzy znali trasy poprzednich edycji i fiasko ostatnich Mistrzostw Europy w Marbelli, światy padel Rok 2020 przełożony z powodu COVID w listopadzie 2021 był najpiękniejszym międzynarodowym konkursem padel przeprowadzone do tej pory.

Wszyscy zawodnicy chwalili jakość turnieju i jego organizację.

A w tych graczach odnajdujemy właśnie elitę padel świat, który jest przedmiotem tak wielkiej pożądliwości. Najlepsi gracze na świecie mają obecnie kontrakt z World Padel Tour do 2023 r. i nie osiągnęli porozumienia w sprawie przedłużenia od tego roku. Dlatego rozmycie wisi nad ich przyszłością.

A kiedy słyszymy entuzjastyczne recenzje Hiszpanów i Argentyńczyków na temat tego Pucharu Świata, jest powód, aby się zastanawiać, co będzie dalej, zwłaszcza na WPT…

Katar świecił przez tydzień. A ten sukces mógł zaostrzyć jego apetyt. Jeśli daje sobie środki, wszystko wydaje się możliwe.

Być w sporcie  : chęć odzyskania kontroli nad Canal+?

Katarczycy to ludzie biznesu. A BeIn Sports wygrał zakład niemal nieoczekiwanie przez swojego konkurenta Kanał + nadawać World Padel Tour do 2026 r. Problem polega na tym, że Canal + prawie nie byłby zainteresowany transmisją WPT, gdyby jego najlepsi gracze udali się na inny profesjonalny tor padel. Po wyprzedzeniu przez Canal+ Katarczycy mogli się zemścić, oferując własny tor, podpisując gwiazdy padel na całym świecie i poprzez transmisję turniejów w BeIn Sports...

Mówimy sobie, że człowiek mógłby odmienić los padel profesjonalny: Nasser Al-Khelaïfi. Ten, którego znamy jako prezesa Paris Saint-Germain Football Club, jest także prezesem: Qatar Tennis, Padel, Federację Squasha i Badmintona (QTF) oraz BeIn Media Group, od której zależy BeIn Sports. Jest także wiceprezesem Azjatyckiej Federacji Tenisowej.

Obecny na świecie padel w Doha z pewnością był już w stanie spotkać się z graczami i zapytać ich, jakie są ich oczekiwania na 2023 rok.

Nasser Al-Khelaïfi luigi carraro na całym świecie padel 2020

50 milionów euro na odzyskanie najlepszych graczy

I oto, co mówi się za kulisami: Katar nabiera pulsu. Ogłoszono by liczbę: 50 milionów euro, aby zapewnić lojalność najlepszych graczy na świecie w nowym zawodowym kręgu.

Nie mogliśmy uzyskać więcej informacji na ten temat. Ale w obliczu siły uderzeniowej Kataru nie ma wątpliwości, że jeśli chce się dołączyć do elity padel świecie w kręgu zawodowym, jego intencji nie należy lekceważyć. Wnioskodawcy, którzy już aplikują do organizacji padel profesjonaliści są ostrzegani!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.