Maksym Joris jest obecnie jednym z najlepszych francuskich zawodników. Adoptowanym mieszkańcem Bordeaux jest 12. miejsce w tabeli po dobrze przeprowadzonym sezonie 2023.

Maxime Joris w 2023 roku to m.in.: 3 miejsce w P2000, 5 miejsce w Mistrzostwach Francji, tytuł i finał w P1500, tytuł mistrza Francji N2 z Big Padel oraz finał FIP Rise.

Świetne osiągnięcia dla tego gracza jedynego 23 roku ! Chociaż sezon 2024 dopiero się rozpoczął, Maxime rozmawiał z nami o swoich celach na ten rok.

Jego powrót po kontuzji

Dzisiaj jest lepiej. Kiedy zaczynałem od nowa, trochę się obawiałem, ponieważ Nadal odczuwałem pewien bólzwłaszcza, że ​​od razu wróciłem do rywalizacji turniejem na Litwie.

poczułem brak rytmu na początku, ale poza tym nie odczuwam już bólu: znów jestem gotowy na start sezonu.

Mistrzostwa Francji Maxime Jorisa 2023

Program na rok 2024

W tym roku skupię się głównie na tym na arenie międzynarodowej a niektóre P1000 aby móc odłożyć trochę pieniędzy.

Następnie, jak powiedziałem, zwrócę się w stronę rynku międzynarodowego i spróbuję zrób trochę P2000 jeśli w tym samym dniu nie ma znaczących FIP.

Masz na myśli partnera?

Nie jestem pewien co do mojego kolegi z drużyny. Tam jadę z nim do Dubaju Thomasa Vanbauce'a. Wiem też, że pojadę z nim na Mistrzostwa Francji Filemona Raichmana. Ostatecznie w tym sezonie zmienię partnerów… przynajmniej na razie nie.

Nie chcę mieć stałego członka drużyny. Chciałbym mieć projekt z partnerem, ale Dziś bardzo trudno jest się z kimś ustatkować. W końcu naprawdę się tym nie martwię, ostrzegali mnie moi trenerzy. Żyję z dnia na dzień i bardzo dobrze to akceptuję.

Współpraca z zagranicznym graczem również byłaby świetnym projektem.. Nie miałem jeszcze okazji, bo Nie mieszkam na 100% w Hiszpaniichociaż staram się tam często chodzić. Nie mam jeszcze takiego trybu życia, do tego dochodzi jeszcze blokada językowa... Muszę przyznać, że to trochę przeszkadza. Co więcej, zacząłem brać udział w międzynarodowych turniejach dopiero pod koniec ubiegłego roku i skupiałem się głównie we Francji i niedaleko stąd.

Jego związek z Philémonem Raichmanem

W zeszłym roku oboje zaczęliśmy razem startować w turniejach. Na pierwszym turnieju tak zrobiliśmy mały finał P2000, i wtedy mamy wygrał 1500 zł.

Po tym, oboje pojechaliśmy do Chile i zrobiliśmy Finał FIP Rise. wyniki były naprawdę zachęcające pod koniec ubiegłego roku, ale niestety na początku roku w P2000 nie wypadliśmy zbyt dobrze.

W tym momencie, powiedzieliśmy sobie, że damy sobie trochę czasu, spróbujemy zobaczyć, z kim będziemy mogli zagrać, ale gdybyśmy mieli możliwość ponownej wspólnej ewolucji, zrobilibyśmy to. Tak zrobiliśmy na Litwie, ale brakowało mi rytmu i było to skomplikowane.

Od razu bardzo dobrze się dogadywaliśmy z Philem, więc dlaczego nie dalej grać razem w kilku turniejach.

Maxime Joris Philémon Raichman

Cel drużyny francuskiej

Szacuję to Osiągnąłem maksymalny ranking we Francji. Poza tym mam ambicje i chęć rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie.

Mam takie pragnienie, żeby odnieść sukces padel, reprezentować mój kraj na Mistrzostwach Świata czy Mistrzostwach Europy. Więc moje plany są większe niż pobyt we Francji.

Dziś wiem, że potencjalnie mogę znaleźć się na liście, ale jednocześnie być może nie znajduję się wśród zawodników, których można przyjąć w tym roku, zwłaszcza że Nie jestem zbyt dobrze oceniany na arenie międzynarodowej. Są Francuzi, którzy są znacznie lepsi ode mnie.

Z drugiej strony to nie ma znaczenia, trzymam cel i jeśli tak się stanie, to się stanie. Jedno jest pewne: Dam z siebie 100%, żeby to osiągnąć.

Bordeaux P2 w zasięgu wzroku?

To cel. Z jednej strony będzie to zależało ode mnie, bo będę musiał zagrać stosunkowo dobrze. Z drugiej strony, w moim rankingu Nie będę mógł bezpośrednio wziąć udziału w turnieju.

Mam nadzieję, że będę mógł skorzystać z wieloznaczny. Oczywiście będzie to zależeć głównie od poziomu gry, jaki będę produkował do tego czasu.

Chęć wyjazdu do Hiszpanii

Chcę pojechać i odkryć świat w Hiszpanii. Nie oznacza to jednak, że mam zamiar porzucić Akademię w Bordeaux, wręcz przeciwnie. Jean-Thomas Peyrou przyniósł mi wiele w tym i zeszłym roku, bardzo mu za to dziękuję.

Ale to też wiemsą wycieczki tam i z powrotem do Hiszpanii mimo wszystko móc się rozwijać.

Aspekt finansowy i sponsorzy

Szczerze mówiąc, w 2023 r. miałem sporo problemów. Oczywiście byłem dalej w tyle we francuskich i międzynarodowych rankingach, co nieco mniej przyciąga sponsorów.

Dziś, żeby było całkowicie przejrzyście, to jeszcze nie to. Nie mogę sobie wmówić, że żyję dzięki sponsorom i że jestem hojny finansowo na turniejach i podczas całego roku. Jednakże, Mogę sobie na to pozwolić np jedź do Dubaju. Są jeszcze inne turnieje FIP, do których się przygotowuję. Jednakże, Nie jestem w 100% pewien, że zakończę rok z zebranymi pieniędzmi.

Mimo wszystko w tym roku nadal śledzę mnie wielu sponsorów i nigdy nie mogę im za to wystarczająco podziękować!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.