Sandy Farquharson, założycielka kanału Padel School, będącego wpływową postacią w języku angielskim, jest założycielem kanału youtube w szkole Padel: doskonałym źródłem informacji i porad dla osób szukających postępów w grze Padel.

Część 1 - Z: Alex Cortey (współzałożyciel, Twenty by Ten) i Sandy Farquharson (założyciel, The Padel School)

Zobacz część 2: Jest ICI.

AC: Jak wpadłeś na pomysł zbudowania kanału na youtube?

SF: Kiedy zaczynałem, szukałem tego rodzaju samouczka. […] W tym czasie [2,3 lata temu] nic nie było. Jest dużo dobrych hiszpańskich treści, ale mało anglojęzycznych. Na moich lekcjach systematycznie powtarzałem te same rzeczy. Moje pierwsze filmy były więc dla moich studentów. Teraz odpowiadam na pytania zadawane mi przez Internet za pośrednictwem moich filmów.

AC: Czy możemy więc nazywać cię „padel youtubeur”?

SF: To pierwszy raz, kiedy mi to powiedziano. Nie wiem, czy jestem uprawniony, ale i tak lubię ducha.

AC: Jest już tak wielu youtuberów tenisowych, czy myślisz, że stanie się tak w przypadku padla?

SF: Myślę, że jest nieuniknione, że istnieje wiele kanałów. Istnieje już wiele kanałów, które prowadzą samouczki w języku hiszpańskim, ale jest kilka, które tworzą prawdziwy związek ze społecznością, ale jestem pewien, że będą dobre kanały anglojęzyczne, a w końcu tym bardziej będziemy , lepiej. Im więcej osób będzie miało dostęp do tego rodzaju treści, tym bardziej będą chcieli grać w padla. Jest to korzystne dla wszystkich.

UWIELBIAM TYLNE OKNO i PODKREŚLAJ REGULARNE KURSY!

AC: Jaka byłaby twoja rada dla tenisistów grających w padla?

SF: Porada, którą chciałbym dać, to przyzwyczaić się do tylnej szyby za wszelką cenę. Wszyscy zapoznają się z padelem, ale gracze nie doceniają szklanki na początku, robią dużo half-endów (tuż po odbiciu), nawet kwadraty z tyłu. Jeśli nie opuszczą swojej strefy komfortu, aby przejść, gracze nigdy nie będą mieli pewności, aby grać ze szklanką i nie będą się rozwijać.

To, co dzieje się z Padel, polega na tym, że ponieważ jest to super zabawny i dostępny sport, ludzie od razu dobrze się bawią i czują, że nie potrzebują lekcji, a przynajmniej nie niekoniecznie myśl. Jako trener mogę dać komuś pierwszą lekcję, ale on już rozegrał co najmniej 100 godzin gry w padla ze swoimi przyjaciółmi, którzy prawdopodobnie mają te same wady co on. Więc spędzam czas na łamaniu złych nawyków. To prawdziwa różnica w tenisie, w którym nie można się dobrze bawić, jeśli nie bierze się lekcji na początku.

GRAJ W PRAWO LUB W LEWO, MY NIE!

AC: Co powiedziałbyś graczom, którzy lubią grać tylko z jednej strony?

SF: Dla mnie [grać tylko z jednej strony] jest to jeden z największych błędów popełnianych przez początkujących, kiedy zaczynają grać. […] Nie do końca rozumiem, skąd bierze się pomysł wyboru strony padla. Ponieważ gracze widzą, że Paquito gra po jednej stronie, uważają, że również powinni wybrać stronę, a wręcz przeciwnie, powinni grać po obu stronach. Powinieneś wybrać tylko jedną stronę w oparciu o partnera lub jeśli kiedykolwiek osiągniesz bardzo wysoki poziom. ”

W wyniku tego, ponieważ grają tylko z jednej strony, gracze nie wiedzą, co ich partner próbuje zrobić ani jak powinien grać, więc brakuje im części układanki.

OBEJRZYJ PRO KOBIETY DO POSTĘPU

AC: Jak bardzo czerpiesz inspirację z World Padel Tour swoich filmów?

SF: W mojej sieci [The Padel School] staram się spojrzeć przeciwnie na hiszpańskie łańcuchy samouczków, które bardzo dobrze pokrywają wysoki poziom. Staram się spopularyzować i uprościć grę. Na początku wyjaśniam moim graczom, że nie powinni próbować zachowywać się jak profesjonaliści, ponieważ są prawie zbyt zaawansowani, by zrobić to z nimi poziom.

Widzą, jak Lebron robi „par 3” podczas rozbijania z dołu boiska i próbują zrobić to samo, i mówię im, że niestety nie tak postępują. Jestem trochę łamaczem wiosła

Lubię oglądać World Padel Tour, szczególnie kobiety, w których lepiej widać linie taktyczne i zachodzące przejścia przód-tył [gra trochę wolniej, z mniejszą mocą, ale buduje więcej punkt].

Znajdź najważniejsze atrakcje podcastu # 2 z Sandy Farquharson i Alexem Corteyem, współzałożycielem ekologicznej marki odzieży i akcesoriów Padel Twenty by Ten.

Znajdź pełny podcast:

https://www.youtube.com/watch?v=5rvwtCPaItI

https://twentybyten.com/padel-talks/

Odkryj nową kolekcję Twenyty by Ten: https://twentybyten.com/

Szkoła Padel: https://thepadelschool.com/

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.