Ostatnia pala, która przeszła w ręce Stéphane PensoThe Wilson bela. Unikalny test, który rozcina jedno z najpopularniejszych palas najczęściej sprzedawane w 2020 roku.

Ostatnia rakieta, która przeszła przez moje ręce (pamiętajcie o testach Babolat Air ViperDe la Nox AT10 Arena i Tecnifibre Wall Master 365), The Wilson bela pro był niecierpliwie wyczekiwany przez wszystkich fanów „legendy o Pehuajo”.

Amerykańska marka, której obroty przekraczają 800 milionów euro, działa w świecie sportu jako walec parowy. Plik padel nie jest wyjątkiem, a firma z Chicago nie pomyliła się co do swojego przedstawiciela, podpisując kontrakt z najlepszym zawodnikiem wszechczasów wciąż aktywnym, samym Fernando Belasteguin.

Argentyńczyk, który pozostaje numerem 16 na świecie przez 1 lat z rzędu, a obecnie współpracuje z jednym z najbardziej obiecujących graczy nowego pokolenia, Agustinem Tapią, miał wolną rękę z rozległej manufaktury, aby dać początek rakieta w wizerunku postaci, obok zespołu dbającego o każde ich życzenie, mającego dostęp do wyjątkowych materiałów, nieskończonych zasobów i nienagannego know-how.

Czy cała ta ludzka i technologiczna rozpusta uczyni ten pałac epickim obiektem? Oto, co zobaczymy od teraz!

wizualny

Kosmetyki są kluczowym elementem przy zakupie rakiety. Marka nie poszła tam na cztery sposoby, oferując jedno z najbardziej trzeźwych palas na rynku!

99.9% ramy jest w kolorze głębokiej czerni, obecne jest ledwo zauważalne logo w postaci czerwonego znaku wodnego, przypominające z jaką marką mamy do czynienia. Czerwień to krew i namiętność, czerń to śmierć i żałoba, czy amerykańska firma chciała przekazać podprogowy przekaz? (to będzie wojna na lądzie, broń masowego rażenia ...)

Zresztą zakład wydaje się udany, a ta pala, prawie monochromatyczna, ma prostotę i ekstrawagancki klasycyzm (czerwony to także ogień).

rakieta wilson bela

Opis

Twarz Premium Primero Carbon zapewnia połączenie mocy, responsywności i wyjątkowej szybkości. Mocna pianka EVA zapewnia bezpieczne, ostre uderzenia, szybsze uwalnianie piłki i doskonałą kontrolę. Idealny dla doświadczonych graczy, którzy lubią grać w szybkim tempie z mniejszym marginesem błędu.

Tekstura Arrow-Grip ma wzór w kształcie strzały na powierzchni pala, co zapewnia doskonałe wyczucie i dodatkowy stopień rotacji. Chwyt Shock Shield składa się z unikalnej mieszanki PU i Iso-Zorb, aby stworzyć wyjątkową kombinację przyczepności, komfortu i amortyzacji. Wyściełany pasek na nadgarstek zapewnia kontrolę i większe bezpieczeństwo.

Zwróć uwagę na napis „Belasteguin nunca se rinde” (Belasteguin nigdy się nie poddaje).

Starcie

Równowaga jest oczywiście na czele, ale nie jest to oczywiste. Rakieta jest zwrotna, a ciężar dość dobrze rozłożony. Należy jednak pamiętać, że główna cecha tego pala jest nastawiona na atak, a ci, którzy szukają solidnej manewrowości, będą szukać innych modeli.

Od linii bazowej

Rozmiar diamentu, złożony z twardej pianki i gramaturze 370 ~ 375gr, moc powinna tam być. Rzeczywiście, od pierwszych rozegranych piłek idzie naprawdę mocno, za mocno. Musisz złagodzić swój zapał, aby uniknąć wysyłania piłek bezpośrednio na pleksi przeciwnika. Bez pewnej kontroli kara będzie ostateczna.

Sformułowanie „powstrzymać” zajmuje więc swoje miejsce podczas zabawy tego typu urządzeniem i potrzeba trochę czasu na adaptację, aby właściwie przyswoić sobie, jak oswoić tę pala.

W locie

Duża waga i wyważenie głowy nie są elementami sprzyjającymi kontroli i manewrowości. Pianka o większej gęstości czyni cuda, jednak wskazane jest trzymanie ręki, aby nie odkręcać się przy każdym uderzeniu. Dlatego konieczne jest świadome planowanie i salwa; ta pala jest tak potężna, że ​​waga i dawka muszą być zastosowane do każdego strzału, w przeciwnym razie, tak jak w linii podstawowej, kara będzie natychmiastowa.

Rozbicia

Tu jesteśmy! Więc ci, którzy nie mają dużej mocy i marzą o wysyłaniu nabojów z całych ramion, będą zachwyceni, gdy dowiedzą się, że mamy tutaj po prostu niezwykłą rakietę (a ci, którzy już mają moc, nadal będą mieli więcej. jeszcze). Zapowiedziany kolor, radykalny charakter projektanta, zastosowane technologie, najdrobniejsze detale i parametry fabryczne sprawiają, że ta pala jest niepodważalnym dowodem, opartym na błyskawicy i egzaltacji.

Udało mi się łączyć smugi przez długie minuty, a zwłaszcza porównywać je w czasie rzeczywistym z innymi dostępnymi modelami: wynik jest ostateczny. W tej sekcji, w której trzeba wyrazić (przez większość czasu) swój wybuch i zapał, ten pala otrzymuje złotą palmę.

Dlatego każdy, kto szuka surowej mocy, bez zamieszania i artefaktów, będzie entuzjastycznie i wyzwolony, by unicestwić wszelkie formy finezji na rzecz nieokiełznanej, wulkanicznej mocy.

na zakończenie

Ta rakieta została wykonana przez Belę dla Bela. To wyjątkowa rakieta z każdego punktu widzenia, ale ujarzmiana i zarezerwowana dla pewnej elity wydaje się żmudna. Wibracje nie istnieją, a tolerancja na decentrację akceptowalna.

Na pytanie: „Masz ponad 30 lat? padel i ramię najlepszego gracza we wszechświecie? », Przeważająca większość odpowie„ nie ”.

Konieczne będzie zatem poświęcenie innych cennych parametrów na rzecz mocy prawie bezużytecznej w 100%, jeśli nie jesteś doskonałym graczem. Jest oczywiste, że ci, którzy dopiero zaczynają, wybiorą mniej nudną pala.

Użyte materiały i pozycjonowanie marki są jasne, ci, którzy szukają bardziej jednorodnych i dostosowanych palas, zwrócą się (zawsze w Wilson) na modele Bela Elite i Bela Team. Wszystkich innych, którzy chcą przesyłać torby w odurzający, z pogranicza narkotyków sposób, oczaruje ich mocny charakter tej pali i wybuchowe atuty, jakie oferuje.

Najbardziej

Oszałamiająca moc
Udany projekt
Wysokiej jakości pasek na nadgarstek

Najmniej

Wiążący
Buntowniczy

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.