W zeszłym tygodniu wszystkie oczy na świecie padel skupialiśmy się na Madrycie, który nigdy bardziej nie zasłużył na miano światowej stolicy naszego sportu.

Puchar Sześciokątaw zabytkowej sali UMK odbyły się zawody innego rodzaju padel czym jest Arena w Madrycie. I musimy przyznać, nasze doświadczenie jako fanów padel było po prostu ekscytujące. Noszona pod hasłem „Dla Fanów. Dla Graczy. Dla Gry” Hexagon Cup nie krył ambicji wywarcia dużego wrażenia już w swojej pierwszej edycji.

Innowacyjna koncepcja polegała na zgromadzeniu w rywalizacji zespołowej najlepszych obecnych zawodników i największych nadziei dyscypliny. Wyposażony w imponującą nagrodę pieniężną – nie mniej niż milion euro! – i podjęcie decyzji o umieszczeniu wentylatora padel w samym sercu wydarzenia, ten Hexagon Cup zgromadził a priori wszystkie składniki niezbędne do osiągnięcia sukcesu tego, co można już określić jako „ padel » na początku 2024 roku.

Co więcej, organizatorzy pokazali swoje ambicje już podczas prezentacji madryckiego spotkania i chcieli, aby ich Hexagon Cup był wydarzeniem trwałym, którego nie można przegapić dzięki wyjątkowemu składowi zawodników, innowacyjnym pomysłom, a nawet oryginalności.

Puchar Hexagon w Madrycie Arena 2024

Carlos Almazán, zawodnik padel legendarny Hiszpan i dyrektor ds. relacji instytucjonalnych Hexagon Cup oświadczył bez ogródek: „To ambitny turniej […], który chce przekształcić padel. Celem jest oddanie hołdu sportowi, który znamy i który dał nam tak wiele, jednocześnie wznosząc go na nigdy wcześniej nieosiągalny poziom. Tutaj znajdziesz najlepszych graczy na świecie, integracyjny i oryginalny format zawodów oraz imponujące wrażenia fanów. […] Stworzyliśmy absolutnie nowe, ekscytujące doświadczenie sportowo-rozrywkowe, jakiego nie ma żadne inne na świecie padel".

Ale w takim razie dlaczego to nowe wydarzenie padel Czy wzbudziło tak wiele oczekiwań?

Niezwykły casting

W turnieju wzięło udział sześć drużyn. Każda z tych drużyn była wspierana przez wielkie nazwisko ze świata sportu lub rozrywki. Pierwszym doświadczeniem drużyny Hexagon była Akademia Rafaela Nadala, nazwana na cześć tenisisty i chorążego marki Lyon. Babolat których już nie prezentujemy, zespół Bella Puerto Rico sponsorowany przez dużą grupę przemysłową z karaibskiej wyspy, zespół RL9 Roberta Lewandowskiego, słynnego polskiego napastnika klubu piłkarskiego Barcelona, ​​ElevenEleven Evy Longorii, słynną aktorkę amerykańską czy Zespół AD/Vantage szkockiego tenisisty Andy'ego Murraya.

Jeśli chodzi o zawodników, publiczności turnieju zaoferowano niezwykłe pole złożone z konstelacji gwiazdorskich graczy, wśród których znaleźliśmy członków dwóch par nr 1, którymi są Paula Josemaría – Ariana Sánchez i Arturo Coello – Agustin Tapia.

Aby wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie, tym razem mistrzowie ci nie byli ze sobą związani i bronili barw przeciwnych drużyn!

Puchar sześciokątny Coello vs Tapia 2024

Podobnie jak światowi numer 1, „Superpibes” Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno również skrzyżowali miecze z nowymi partnerami. Ponadto Alejandra Salazar, Paquito Navarro i Juan Martin Diaz, święte potwory padel, przyczyniły się do tego, że lista uczestników stała się jeszcze bogatsza i bardziej wyjątkowa. Ponadto radzimy oglądać i ponownie oglądać środowy mecz Paquito Navarro z Juanem Martinem Diazem, prawdziwą legendą, który w tym tygodniu ukłonił się utalentowanym Jonowi Sanzowi i Augustinowi Tapii.

Mały minus, nieobecność w „20 na 10” Fernando Belasteguina, który nie doszedł do siebie po paskudnej kontuzji łokcia, która uniemożliwiła mu udział w zawodach. Argentyńczyk rzeczywiście jednak znajdował się na uboczu, wnosząc do zespołu swoje doświadczenie i entuzjazm. Jeśli to lubisz padelidea turnieju „Next Gen” to szansa na odkrycie przyszłych gwiazd tej dyscypliny. Jeśli mielibyśmy wymienić kilku zawodników, którzy przykuli naszą uwagę, to przytoczmy imponującego na początku zawodów Argentyńczyka Alexa Chozasa i pełnego talentu Hiszpana Guillermo Collado. W tym sezonie należy spełnić jeszcze dwie inne wielkie nadzieje padel a ich nazwisko to Enzo i Rodrigo, odpowiednio bracia Claudii Jensen i króla Arturo Coello. Jak widać, plakat wzniósł się na wyżyny ambicji organizatorów turnieju pokazowego. Ale to nie wszystko.

Oryginalny format dla padel

Puchar sześciokątny padel 2024

Czerpiąc ze składników Rod Laver Cup i Kings League, Hexagon Cup to zawody zespołowe. Jest ona podzielona na dwie grupy po trzy zespoły. Do rywalizacji w fazie finałowej w formie „Final Four” kwalifikują się dwie pierwsze osoby z rankingu każdej grupy. Każda z uczestniczących drużyn prezentuje na torze parę kobiet, parę mężczyzn i parę mężczyzn tzw. „Next Gen”, z udziałem zawodników poniżej 23 roku życia.

Małe rozczarowanie jednak dla miłośników padel w którym jesteśmy

Po pięciu dniach rywalizacji, która była trudniejsza niż oczekiwano, możemy przynajmniej powiedzieć, że gracze to zaakceptowali i bardzo im się to podoba! Paquito Navarro podkreśla to: „Wszyscy gracze padel uwielbiam brać udział w zawodach drużynowych, a ten turniej łączy w sobie wszystko, czego pragnie gracz. Format drużynowy, gracze na wysokim poziomie, […] luźna atmosfera, gra z przyszłymi gwiazdami (to wszystko) czyni ten turniej bardzo atrakcyjnym”.

Inną cechą tego wyjątkowego spotkania jest to, że uczestnicy nie są zwykłymi partnerami w środowisku zawodowym, więc publiczność uczestniczy w wyjątkowych meczach. Format gwarantuje także rywalizację na wysokim poziomie każdego dnia, nie tylko w późniejszych rundach. Zakład udany, biorąc pod uwagę pierwsze trzy dni poświęcone meczom grupowym. Na koniec należy również podkreślić skład zespołów. W rzeczywistości, menedżerowie zespołu jako pierwszy wyznaczył gracza i gracza franczyzowego. Ten ostatni brał następnie udział w projekti wybrał pozostałych członków swojej drużyny, czyli doświadczonego gracza i parę młodych zawodników, do wzięcia udziału w turnieju „Next Gen”.

Aby uczynić wrażenia fanów jeszcze bardziej atrakcyjnymi, zespół Hexagon Cup wezwał do publicznego głosowania w celu wybrania swoich zawodników. Enrique Buenaventura, założyciel i członek Rady Doradczej Hexagon Cup, deklaruje: „Jesteśmy wyjątkowymi i bardzo odmiennymi zawodami”.

Poza torem Hexagon Cup koncentruje się również na nowościach i innowacjach. Strefa Kibica spotkała się ze szczególnym zainteresowaniem organizatorów, którzy przygotowali atrakcyjny program z licznymi sesjami rozdawania autografów, niezrównaną bliskością mistrzów z ich fanami, koncertami na żywo, wszelkiego rodzaju rozrywką... Zakupoholiczki nie zapomniały o stoiskach firmowych , wystawcy i sponsorzy, często nowi w małym świecie targów padel. Szczególnie dbamy o to, aby strefy cateringowe i recepcyjne VIP się wyróżniały.

Podsumowując, wszystko zostało przemyślane i zaprojektowane tak, aby zapewnić miłośnikom niezapomniane wrażenia padel i rozrywka. Czy wynik odpowiada deklarowanym ambicjom? Pierwszą natychmiastową ocenę można przeprowadzić na podstawie uczuć.

Puchar sześciokątny

Czy Hexagon Cup dotrzymuje obietnic?

Opierając się na masowej komunikacji i zasobach, Hexagon Cup chce wstrząsnąć światem padel i już od pierwszej edycji zyskało miano ważnego wydarzenia. Trzeba powiedzieć, że moment jest raczej dogodny w czasie, gdy obwód zawodowy World Padel Tour, którego centrum znajduje się w Hiszpanii, jest pochłaniane przez obwód Premier Padel bardziej międzynarodowy. Pustka pozostała w Hiszpanii, gdzie padel jest silny i potężny z 8 milionami praktykujących, sprzyja przybyciu nowych graczy.

Ten innowacyjny projekt łączy sport i widowisko, koncentrując się na rywalizacji zespołowej i celowo umieszczając kibica w centrum wrażeń. W ciągu ostatnich dwóch lat, nie chcąc angażować się w wojnę partyzancką dla tej czy innej ligi zawodowej, widzimy, że warunki graczy znacznie się poprawiły. Trzeba powiedzieć, że przyjechaliśmy z daleka. Z drugiej strony czasami mieliśmy wrażenie, że w ostatnich sporach pomiędzy decydentami a wpływowymi osobami w danej dyscyplinie nieco zapomniano o miłośnikach tej dyscypliny.

Filozofia Hexagon Cup zdaje się odpowiadać na niezaspokojone dotychczas zapotrzebowanie. Paquito Navarro nie pomylił się i już podczas oficjalnej prezentacji wydarzenia stwierdził: „To wydarzenie, na którym wszyscy będą się dobrze bawić, gracze, a zwłaszcza kibice!”.

Sześciokątny kubek Paquito Navarro

Nie wiedząc, czy Puchar Hexagonu jest ekonomicznie opłacalny w dłuższej perspektywie, zachowując przy tym całą swoją specyfikę, a jeśli spojrzymy na to z punktu widzenia widza, cele wydają się zostać osiągnięte. Hasło, jakkolwiek ambitne, „Dla Kibiców. Dla Graczy. Dla gry." nie jest przywłaszczone, jeśli mamy na myśli pierwsze bardzo pozytywne i entuzjastyczne opinie. Czołowi zawodnicy, widowisko na stokach i liczne interakcje pomiędzy mistrzami a ich kibicami, to główne składniki koktajlu oferowanego przez Hexagon Cup.

Będziemy jednak musieli zwracać uwagę na dalsze działania inwestorów dotyczące wznowienia imprezy w przyszłym roku i perspektywy rozwoju tak ambitnej inicjatywy. W zespoleX3 Padel, nie omieszkamy powrócić do tego tematu w nadchodzących dniach i tygodniach, próbując przekazać Państwu z Madrytu konkretne odpowiedzi uzyskane od organizacji, uczestniczących w projekcie specjalistów i opinii publicznej.

Do zobaczenia wkrótce w Madrycie i żyj padelem !

Stephan Rodriguez

Stéphane Rodriguez jest pasjonatem padel. Szczególnie znany i rozpoznawalny w regionie Lyonu, obecnie mieszka w Madrycie i jest założycielem X3 Padel, strukturę specjalizującą się w stażach padel.