Wywiad z Timéo Fontenym, który nie ma jeszcze 17 lat i dopiero startuje pierwszy finał P1500 o godz. 4Padel Bordeaux z Quentinem Ayuso.

Zmęczony, ale skupiony

Planowaliśmy z Yoanem, że przed sezonem skupimy się głównie na pracy fizycznej (10 godzin tygodniowo i 6 godzin treningu padel) przez cały styczeń i początek lutego. Niestety 1 stycznia Yoan doznał złamania stopy, co zakłóciło harmonogram, który ustaliliśmy z naszym trenerem Alainem Henrym.

Ze swojej strony nie zmieniłem różnych zaplanowanych terminów, po prostu szukałem innych partnerów na turnieje w lutym i marcu. Skończyłem okres przygotowawczy tuż przed p1500, więc na turniej przyjechałem dość zmęczony, ale jak tylko wszedłem na boisko, czułem się dobrze, od początku meczów byłem skoncentrowany.

Quentin (Ayuso) jak zwykle był bardzo mocny od początku do końca, co pozwoliło mi skupić się na sobie. Wiedziałem, że wykonuje robotę po swojej stronie.

Podróż do finału

Pierwszy mecz nie był łatwym remisem, ale od początku dobrze weszliśmy do turnieju i wygraliśmy w dwóch setach.

W ćwierćfinale, w sobotni wieczór, mieliśmy bardzo skomplikowany mecz z Simonem Wagnerem i Alexisem Coulombeau, którzy rozegrali niesamowity mecz, w którym było dużo agresji. Zwycięstwo zajęło nam trzy sety, mecz trwał dwie godziny i był bardzo nerwowy, ale wspaniale, że udało nam się wyjść zwycięsko!

W półfinale wygraliśmy w dwóch setach z Sanchezem i Rouanetem: dobry występ, ponieważ ostatni raz graliśmy z nimi z Quentinem (przy p1000 Esprit Padel w Lyonie rok temu) przegraliśmy w 3 setach.

Świetna zabawa pomimo porażki w finale

W finale wiedzieliśmy, że wcale nie jesteśmy faworytami, ale wyszliśmy na boisko z chęcią zdobycia pierwszego p1500 dla nas obu. Ogólnie zagraliśmy dobry pierwszy set, ale oni byli lepsi i wygrali w dalszej części spotkania czas pieniędzy.

Na początku drugiej sekundy czułem, że zaczynam mieć problemy fizyczne, ale Quentin pomógł mi wrócić do gry po podwójnym przełamaniu 4:0. Powiedział mi, żebym grał tak, jak chcę i od tego zaczął się nasz powrót. Kłaniamy się remis drugiego seta po dużej fizycznej walce w finale, ale naprawdę podobała mi się gra z Quentinem i bycie trenowanym przez mojego partnera Yoana.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !