Padel Magazine : To był najbardziej oczekiwany szok, w którym wiele było do stracenia.

Rywale o ostatnie bilety na Madrid Masters, Agustín Gómez Silingo i Fede Quiles, mieli jednak pierwszą rundę w Buenos Aires, co nie było łatwe. W obliczu Fernando Poggi-Tito Allemandiego, Agustina i Fede udało się ich pokonać bez większych problemów ...

Wróćmy jednak do tego długiego i ekscytującego dnia i padla 14h bez przerwy. W etapach pucharowych wyróżniono Tello-Saavedra i Pérez-Miltos. Pokazali swoją determinację i odwagę, aby dostać się na ten etap zawodów w Buenos Aires.

Zgodnie z przewidywaniami dzień upłynął pod znakiem powrotu Juana Martína Díaza i Fernando Belasteguina. Światowy numer jeden potrzebował 2 tygodni przerwy po wszystkich dotychczasowych sukcesach. Dlatego powrócili do formy po tym, jak opuścili turniej w Las Palmas (Gran Canaria) i Walencji, eliminując bardzo łatwo Maru Lasaigues i młodego Arisa Patiniotisa. Dzięki temu zwycięstwu łączą teraz 31 kolejnych zwycięstw.

W końcu oczywiście mieliśmy szok tytanów, którzy tym razem widzieli, Agustín Gómez Silingo-Fede Quiles pokonał parę Germani-Poggi 7-6 / 6-3.

Ale droga do Masters jest wciąż pełna pułapek… Silingo - Quiles może zdobyć bilet, jeśli dotrze do finału, a bezpośredni zawodnik padnie pierwszy.

Z drugiej strony musimy pamiętać, że nastąpił również powrót do ścieżek Padel Chico Gomesa. Brazylijczyk, teraz związany z Willy Lahozem, odniósł ważne zwycięstwo przeciwko Raúlowi Díazowi-Javierowi Limonesowi.

Nowe lokalne idole ...

Głośne okrzyki i gromkie brawa rozległy się na korcie centralnym Technopolis. Dwie pary znalazły się w finale po odważnej walce w fazie kwalifikacyjnej. Z jednej strony młody Juan Tello i weteran Carlos Saavedra zaskoczyli Pedro Alonso Martíneza i Matíasa Nicolettiego (2-7, 6-4, 6-6), z drugiej zaś zwyciężyli Paragwajczyk Samuel Miltos i Adrián Péreza do wyeliminowania 3-7 5-6 Roberto Saba-Guillermo Demianiuk.

W jedynym hiszpańskim pojedynku 100 dnia Andoni Bardasco i Ignacio González Gadea wygrali z Héctorem Peroną i Raúlem Marcosem po zapisaniu punktu meczu (4-6, 6-3, 7-6) ,

W międzyczasie Paquito Navarro i Jordi Muñoz potwierdzili, że są w dobrej formie i należy na nich liczyć w tym turnieju, eliminując Germána Tamame-Álvaro Cepero.

W ten czwartek, 21 listopada, walka trwa. Na Buenos Aires International Open walka o trofeum jest zaciekła, ale także o zdobycie ostatnich biletów dla mistrzów. Tyle wydań i wystaw w Argentynie!

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.