Tennis Club Marseille oferuje 2 korty padel od 2002 roku. Od czasu kierowania klubem Sandry i Jean-Marca DALAINÓW padel ciągle się rozszerza, aż kończy się miejsce.

[src googlemap = ”„Szerokość =” 150 ″ wysokość = ”150 ″]

Dwa pola padel zbudowane w kwietniu 2002 zostały odnowione niespełna 2 lata temu i pracują na pełnych obrotach.

„Przejęliśmy klub od padel trochę ponad 2 lata temu ”- opowiadają Sandra i Jean-Marc DALAIN, menadżerowie klubu.

Klub z największą liczbą licencjobiorców we Francji

W zeszłym roku TENIS CLUB DE MARSEILLE - PADEL, było "pierwszy klub Francji pod względem liczby licencjobiorców ”. Chociaż gracze byli zobowiązani do nabycia licencji na grę padel na TCM pokazuje, że „od samego początku graliśmy w kartę FFT, aby zwiększyć aktywność"

W sumie jest 100 licencjobiorców i około trzydziestu okazjonalnych graczy. Krótko mówiąc, klub z 2 boiskami, które nie wydają się już wystarczająco duże, aby pomieścić wszystkich tych entuzjastów.

"Le padel dobrze u nas działa. Tak bardzo, że mamy nadzieję na 3e pole wkrótce w klubie„Podsumowuje Jean-Marc DALAIN.

Bardzo nowość padel

W dniach 14-16 maja TCM zorganizowało duży 3-dniowy turniej FFT dla mężczyzn. Paniom nie zostanie pominięty turniej kobiet, który powinien odbyć się w połowie czerwca w weekend 11 i 12 czerwca. Ale termin powinien zostać ponownie określony, ponieważ kwalifikacje do mistrzostw świata padel kobiety będą odbywać się w tym samym czasie.

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.