Master Axion w Buenos Aires zaowocował ostatecznym zwycięstwem Maximiliano Arce i Franco Dal Bianco w Club Atlético River Plate. Numer jeden obwodu A1 Padel zdominowali Pablo Barrera i Federico Chiostri z wynikiem 6/3 – 6/2.

Niepokonani od marca i zwyciężający w Sewilli, Francji i Brazylii, Arce i Dal Bianco dają się ponieść fali pewności siebie i chwytają przeciwników za gardło od samego początku, przekonwertowaną przerwą na złoty punkt. Chiostri i Barrera nie byli w stanie go dogonić i zobaczyli, jak ich przeciwnicy wygrywają pierwszą rundę (6/3).

W drugim secie faworyci nie zwalniają tempa i podpisują wejście białych, by przejąć kontrolę. Chiostri i Barrera, którzy grali tam swój pierwszy finał razem, nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie dobrze naoliwionej maszyny szefów torów.

Ci drudzy dają wyraz swojej mocy, by całkowicie się oderwać ostatnią przerwą, która oferuje im drugi akt (6/2). Maxi i Franco zdobywają czwarte z rzędu trofeum i ustanawiają dominację na torze Fabrice Pastor.

Następny krok: CMB Monaco Master w Casino de Monte-Carlo od 5 do 11 czerwca!

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!