Ogromna niespodzianka po stronie Teneryfy, gdzie rozstawiony z numerem 2, Aguirre / Niemiec, został pokonany w ósmym miejscu przez Piotto / Mouriño!

Niedobrze jest być rozstawionym na tej A1 Padel Teneryfa otwarta. Po Del Moral/Frugoni, Chiostri/Barrera i Britos/Sanchez, Allemandi i Aguirre udają się na Wyspy Kanaryjskie.

O udział w biegu ubiegają się ci, którzy tworzą drugą parę w klasyfikacji A1 Padel zemścili się, grając na tych, którzy pokonali ich w półfinale Estepark Open.

Podobnie jak w Castellón, Ignacio Piotto i Federico Mouriño wbrew przewidywaniom zwyciężyli w dwóch setach. Mimo to wszystko zaczęło się dobrze dla Tito i Tolito, którzy prowadzili 4:1 i zdobyli kilka setów w pierwszym secie.

Jednak outsiderzy zdołali wyjść z tej bardzo złej sytuacji i ostatecznie wygrać w tie-breaku. Początek drugiej rundy również był na korzyść numerów 2, które po raz kolejny pozwoliły swoim przeciwnikom wrócić. Końcowy wynik 7/6 6/4 dla Piotto i Mouriño, którzy w piątek zagrają nową kwartę.

Stanie się to przeciwko Mario Huete i Cristianowi Gutierrezowi, którzy w dwóch setach zdominowali Lopeza/Rubiniego.

W pozostałych meczach popołudnia ulubione pary zrobiły swoje, co zapowiada nam dzisiejsze mecze otwarte, w szczególności Torre / Ramos vs Deus/Deus co wygląda gorąco!