Tylko królowie finałów A1 Padel może zakończyć ich historię. W meczu trwającym ponad dwie godziny Franco Dal Bianco i Maxi Arce zdobywają piąty tytuł w tym sezonie, pokonując Fede Mouriño i Ignacio Piotto 6/2, 4/6, 7/5 w finale A1 Padel Estepark otwarty. Mouriño i Piotrto tworzą historię, stając się pierwszymi finalistami z kwalifikacji.

Doskonały początek Franco i Maxiego

Franco i Maxi od początku wyraźnie wygrywają w pierwszym secie z pierwszą parą w historii A1 Padel awansować do finału po eliminacjach. Po serii przełamań i kontrprzełamań na tablicy wyników prowadzą 5:2. Młodzicy w pierwszym secie nie pokazali wersji, która doprowadziła ich do finału i przegrywają z numerem jeden. Franco i Maxi wygrywają pierwszego seta, przełamując serwis przeciwnika, 6/2.

ESTEPARK OTWARTY A1padel

„Mou” i Piotrto wracają do finału

W drugiej rundzie „Mou” i Piotrto pokazują inny obraz. Franco i Maxi zaczynają wątpić i załamują się w dziewiątej partii 6/4 na korzyść Mouriño/Piotto.

Będzie to zatem 5. finał w 3 setach od początku sezonu A1. Padel.

O ile w pierwszym secie w kluczowych momentach dominują jedynki, o tyle w drugim te decydujące momenty są na korzyść Piotto i Mouriño.

Z jedną rundą z każdej strony, trzeci set to bitwa. Mouriño unika przekątnych z Dal Bianco zorientowanym równolegle do Arce.

Podobnie jak w pierwszym secie, w ostatnim secie są przerwy i unbreaki do 6-5 na korzyść numeru 1 obwodu. Fede i Nacho oszczędzają kilka meczowych punktów, ale to nie wystarczy. Kiedy wszystko wskazuje na to, że decyzja zostanie podjęta w zapierającym dech w piersiach tie-breaku, Dal Bianco i Arce przełamują serwis przeciwnika, zdobywając piątą koronę A1 Padel7/5.

Dzięki temu zwycięstwu Arce i Dal Bianco zdobywają piąty tytuł z siedmiu turniejów rozegranych w 2023 roku, a jeśli dodamy ich wyniki z 2022 roku, łącznie zdobyli 12 tytułów z 21 turniejów, a przegrali tylko jeden finał. Co więcej, wygrali swój czwarty finał roku w trzech setach.