Po raz kolejny faza pucharowa Betsson Swedish Master została przerwana przez deszcz. Wtorkowy program był wypełniony 14 meczami, ale to nie mógł zostać ukończony.

Podsumowanie wtorku

Dzień zaczął się dobrze. Pierwsze mecze rozpoczęły się o godzinie 8:XNUMX eliminacjami Rodrigo Lopez/Daniel Blanco i Tomas Cheda/Alfonso Sanchez. Ulubieńcy ich spotkania, Maximilano Sancheza i Andresa Britosa łatwo pozbyć się pary Keagan Rooy / Jason Blakey-Milner: 6 / 1 6 / 1.

Da Astoreca Maldonado A1 padel szwedzki M
© A1 Padel

Czwarte spotkanie dało nam drugie odczucie tego Mistrza. Federico Chiostri i Pablo Barrera, którzy tworzą rozstawienie numer 6, otwierają drzwi. W wielkiej bitwie Argentyńczycy padli ofiarą swoich młodych rodaków Maximo Maldonado i Joaquin De Astoreca. Ten ostatni wygrał pierwszą rundę 7/5.

Chiostri i Barrera pokazali charakter, by wszędzie wrócić do jednego seta. Świadomi swojego szczęścia Maximo i Joaquin doprowadzili faworytów do tie-breaka a następnie podnieśli poziom gry, osiągając perfekcyjny tie-break (7/0) i wygrywając mecz. Sensacja i druga runda 1 dla Maldonado i De Astoreca na A8 Padel !

Królowie toru przestraszyli się w Szwecji. Rzeczywiście, Dal Bianco i Arce musieli stoczyć trzy sety, aby wydostać się z pułapki Javiera Pereza i Victora Saenza. Po wygraniu pierwszego seta Argentyńczycy rozluźnili się i skompletowali całego seta. Franco i Maxi w końcu odzyskują solidność w decydującej rundzie i wygrywają 6/4 4/6 6/3. Zwycięstwo z lekkim strachem dla Argentyńczyków.

Ziarno numer 8 również spadło w Szwecji. Młodzi Hiszpanie Diego Simon i Raul Peralta z kwalifikacji wyeliminowali Portugalczyka Gustavo Nunesa i Miguel Oliveira (ostatnio medaliści igrzysk europejskich).

Portugalski duet zrobił jednak różnicę w pierwszej rundzie. bardziej zrelaksowany, Portugalczycy wpuścili Simona i Peraltę z powrotem do gry. Ci drudzy wygrali tie-breaka w drugim secie, a następnie w decydującym secie zadali przeciwnikom 6:0. Pierwsza runda 1 na A8 Padel dla Hiszpanów.

W innych spotkaniachrozstawił nr 4 De Pascual / Alfonso z łatwością wygrał w dwóch setach z Santiago Rollą i Facundo Lopezem 7 / 5 6 / 2. Vasco Pascoala i Pedro Perry'ego oni mają jagnacio Archieri i Teo Gamondi 6/3 6/1.

Tuż po tym spotkaniu deszcz powrócił na korty Halmstad. Szwedzi Daniel Appelgren/Viktor Stjern i Oier Zuazua/Daniel Martinez rozegrali tylko pięć meczów (2/3). Po raz kolejny spotkania zostały przełożone z powodu warunków pogodowych.