A1PADEL Asuncion kontynuuje zwycięstwa Allemandi / Aguirre i Alfonso / De Pascual w ćwierćfinale.

Hiszpańska para Urzola i Guiral sprawiła niespodziankę, wygrywając pierwszego seta 6/3 z Tito / Tolito podczas ćwierćfinału Asunción Open. Jednak Allemandi i Aguirre zebrali siły w drugim secie i przekonująco wygrali 6/1. W trzecim secie Aguirre i Allemandi przejęli kontrolę i z solidnym wynikiem 6/1 zapewnili sobie miejsce w półfinale.

W meczu pełnym zwrotów akcji Perry i Pérez wygrali pierwszego seta 6/4. Jednak De Pascual i Alfonso odpowiedzieli zdecydowanie, wygrywając drugiego seta 6:0, dzięki precyzyjnym wolejom i zdecydowanym strzałom. W trzecim secie, który był zacięty, Alfonso i De Pascual zdołali przełamać serwis Perry'ego i Péreza w piątym gemie, co pozwoliło im potwierdzić swój bilet do półfinału (4/6 6/0 6/4) .