Adrien Maigret, reprezentant Francji i Yoan Boronad, członek francuskiej drużyny juniorów i mający nadzieję na mistrzostwo padel French zdobył w ten weekend P1000 w La Rochelle, co było pierwszym w karierze młodego Katalończyka. Adrien opowiada nam o tym małym wydarzeniu.

Rola ojca chrzestnego

Pomysł zagrania z Yoanem na P1000 pojawił się, gdy poprosił mnie o radę i pomoc w znalezieniu sponsora merytorycznego na ten rok. Skontaktowałem go z Kristiną Clément z Nox. W końcu podpisał kontrakt z tą marką, więc powiedziałem mu, że obejmuję rolę ojca chrzestnego w Team Nox i że w tym sezonie zagram z nim na P1000.

Z moim dość napiętym harmonogramem nie mogłem znaleźć wcześniejszego terminu bez sezonu, ale miałem okazję być wolny na P1000 4-goPadel z La Rochelle, klubu, który bardzo lubię ze wspaniałą atmosferą. Mam znajomego, który tam mieszka i dzięki temu mogę go widywać co roku.

„Yoan kontrolował grę”

Yoan przyjął moją prośbę i dobrym występem wygraliśmy ten turniej. W ćwierćfinale przegraliśmy tylko jednego seta, ale to głównie moja wina: w drugim secie odetchnąłem, byłem zmęczony sekwencją P2000 / FIP Bourg-en-Bresse. Utrzymał dom w tym ćwierćfinale, gdzie był bardzo solidny. Zwycięstwo 7/5 4/6 6/2 przeciwko Paumardowi / Durieux. W półfinale zwycięstwo obu zawodników z Coirault/Boutel: 6/2 6/3.

Zwycięstwo w finale 6/4 6/4 przeciwko Armagnac / Coulombeau. Świetny finał. Yoan był bardzo dobry w kontrolowaniu gry w obronie, co pozwoliło mi mieć wpływ na atak. Nie trząsł się pod koniec seta.

„Jestem dumny, że pomogłem mu wygrać jego pierwszego P1000”

Opowiedziałem mu o całym turnieju. Według mnie obszary, w których powinien się poprawić, to przejścia z linii bazowej do siatki oraz jakość gry z woleja. O wszystkim innym: intensywności, mentalności, grze defensywnej, czasie ekspozycji, vibora, bandeja, jest już na bardzo dobrym poziomie!

Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że pomogłem mu wygrać jego pierwszy P1000, mając zaledwie 16 lat. Kiedy jest na torze Premier Padel i będę komentował jego mecze w Canal + za cztery, pięć lat, z dumą powiem, że pomogłem mu w jego drodze do kariery.

Kredyty fotograficzne: Dawid Dadet

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !