Przybył Adrien Maigret na palcach w kadrze Francji na Mistrzostwa, stał się „niepodważalnym” meczem. Kapitan Pablo Ayma zmienił nawet swoje początkowe plany, aby zastąpić go po lewej stronie, obok francuskiego numeru 1, Benjamina Tisona.

Bez wątpienia Francuz nr 8 jest z pewnością bardzo dobrą niespodzianką ze strony reprezentacji Francji.

Mówi nam.

"Mogłem nie zostać wybrany! Kończę z brązowym medalem”

Po pierwsze, przypominam, że nie mogłem zostać wybrany. Trener Pablo Ayma był ze mną bardzo szczery. Wahał się z młodszym profilem, który dużo inwestuje w padel, czyli Dylana Guicharda.

Dziś jest w Hiszpanii ze strukturą za sobą. Więc oczywiście rozumiem, że Pablo się wahał.

Ale podczas tego stażu francuskiej drużyny w Barcelonie myślę, że zdobyłem punkty. Grałem bardzo dobrze i nadal mam doświadczenie. Myślę, że to zrobiło różnicę.

Świat Adriena Maigreta 2022

Grałem z Jérémym Scateną i Bastienem Blanqué. Stowarzyszenia przekonały.

A staż był bardzo ważny dla mojego wyboru na Mistrzostwa. Myślę, że zrobiłem wszystko, co konieczne, i zaoferowałem najlepszą wersję siebie. Z drugiej strony Pablo raczej ustawił mnie po prawej stronie.

„Przybywam jako zawodnik prawej ręki i ograniczony rezerwowy, kończę jako prawie niekwestionowany zawodnik lewej ręki”

Ostatecznie do reprezentacji Francji trafiłem głównie jako prawicowy zawodnik. I skończyłem lewego gracza. To prawda, że ​​analiza ewolucji jest interesująca.

Z Johanem Bergeronem możemy grać zarówno na lewej, jak i prawej stronie. Byłem głównie graczem po lewej stronie i przeszedłem na prawą z Jérémym Scateną. Dla Jo jest odwrotnie, zaczął grać na lewej stronie z Benjaminem Tisonem. Mieliśmy więc ciekawe sylwetki trenera, bo potrafimy dobrze grać z obu stron.

Adrien Maigret Światowa obrona 2022

Mecz, który zrobił różnicę, to mecz z Meksykiem. Ben trochę zranił się w nogę podczas ćwiczeń. Pablo chciał go zachować. Więc umieścił go w meczu 3. I zdecydował, że będę z nim partnerem. Gdybyśmy prowadzili 2/0, co musiało się wydarzyć, gdyby nie wypadek, byłby bardzo cichy. I tak się stało. Zagraliśmy więc w grę bez stawek, która jednak okazała się bodźcem do dalszej części przygody. Zagraliśmy bardzo dobry mecz.

Powtórzyłem dopasowanie po prawej stronie ze Scatem. Graliśmy całkiem dobrze. Ale Pablo zdecydował, że wrócę do Bena, bo szło dobrze. Myślę, że Ben też lubił się ze mną bawić. Wreszcie mam nadzieję. Dla mnie oczywiście gra z nim to ogromna przyjemność.

„Z Benem jesteśmy jeszcze lepsi niż wcześniej”

Ben jest dziś niekwestionowanym numerem 1 w drużynie. Nie jest już tym samym zawodnikiem, co w przeszłości, kiedy z nim grałem.

Na przykład w tamtym czasie nie byliśmy zbyt dobrzy w obronie. Teraz Ben bardzo dobrze broni. I to pozwala mi projektować siebie do przodu.

Uwielbiam grać zespołowo w tego typu wydarzeniach. Niektórzy wywierają na sobie presję. U mnie efekt odwrotny. Czułem się bardzo dobrze.

Pablo wiedział, jak znaleźć słowa, które postawią mnie w optymalnych warunkach. Myślę, że poradził sobie ze mną bardzo dobrze. A gra z numerem 1 w drużynie pomaga!”

Trener Benjamina Tison Adrien Maigret Pablo Ayma

Pablo przełamał parę Tison / Bergeron

Skończyliśmy z trzema jednorodnymi parami podczas tego Pucharu Świata, ale kapitan dokonał pewnych modyfikacji w ostatniej chwili po naszych występach, zwłaszcza przeciwko Meksykowi.

Johan Bergeron został umieszczony po prawej stronie. Biorąc pod uwagę warunki panujące w Dubaju, było to z pewnością bardzo rozsądne. Jest silniejszy ode mnie na prawej stronie, a z Jérémym duet jest interesujący.

Jestem lepszym graczem po lewej stronie niż po prawej. Nawet jeśli po prawej myślę, że jestem dobry. miałem 3 latae na mistrzostwach Francji. Ale to będzie zależało od możliwości. W przypadku Scata było dla mnie oczywiste, że pójdę w prawo. Ale jeśli mogę wrócić na lewą stronę z bardzo konkurencyjnym prawym graczem…

szukam partnera

Widzenie Maigret / Tison ponownie jak na mistrzostwach Francji nie jest w planie. Poza tym Ben jest bardzo zajęty na arenie międzynarodowej. Ale myślę, że są pary, które się poruszą.

Le P2000 z Tuluzy, musiałem zagrać z Dylanem Guichardem. W końcu nie robimy tego razem. Szukam więc partnera do P2000. Z drugiej strony jest to koniec skojarzenia pomiędzy Scatem a mną, bo po prostu nie jest ono wystarczająco dostępne. Niewiele razem graliśmy.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.