Ale Galan, numer jeden WPT i prezes stowarzyszenia zawodowego padel (PPA) kontratak po literze „groźba ze strony prawnika World Padel Tour, Miguel Crespo” z dnia 19 stycznia 2021 r. i że mieliśmy opublikowane w całości.

Partner Juana Lebrona zbliża się do Miami Padel Otwarty, pierwszy turniej sezonu WPT w najbardziej nieoczekiwany możliwy sposób, jeśli cofniemy się o krok od ostatnich tygodni.

Rzeczywiście, w ciągu kilku miesięcy został rzecznikiem prasowym PPA, która w swoich szeregach ma m.in. legendę padel na całym świecie, Fernando Belasteguin, Paquito Navarro, Pablo Lima czy nawet Maxi Sanchez.

Ćwierćfinały Bela Las Rozas Open 2021 uśmiechnięte kciuki w górę

Ale Galan jest jednym z najmłodszych padel światowy. A jednak nosi na ramionach procę dużej części graczy przeciwko World Padel Tour.

Pamiętajcie, już w 2018 roku był wśród tych, którzy byli gotowi dołączyć do Międzynarodówki Padel Tour, tor utworzony przez pastora Monegasque Fabrice, który miał ambicję przejąć kontrolę nad World Padel Tour. Ale ten konkurs ostatecznie nigdy nie ujrzał światła dziennego.

Tym razem zawodnicy są znacznie lepiej zorganizowani, znacznie bardziej wspierani przez Międzynarodową Federację Padel który oficjalnie stanął przeciwko World Padel Tour. FIP, który pracował wyłącznie z WPT, teraz robi to z QSI i PPA.

Te słowa Ale Galan skierowane do World Padel Tour nabierają pełnego znaczenia:

W trosce o współpracę i dobre zrozumienie proszę o powstrzymanie się od komunikacji ze mną w przyszłości zarzucania mi wszelkiego rodzaju naruszenia umowy oraz zaprzestania nieuzasadnionej próby utrudniania mojego rozwoju zawodowego i awansu. Szczerze wierzę, że Twoje zarzuty są nieuzasadnione i naruszają dobrą wiarę, sugerując naruszenie umowy z Twojej strony, które może wyrządzić mi poważną i nieodwracalną szkodę.

Ale galan

Dla Ale Galan World Padel Tour, zachowanie World Padel Tour, a mianowicie jego „nieuzasadnione zarzuty (…) dotyczą naruszenia umowy".

Czy uważasz, że Ale Galan może nie kontynuować przygody z WPT w stosunkowo niedalekiej przyszłości?

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.