Światowy numer jeden World Padel Tour Alejandro Galan niedawno mówił o swojej roli prezesa stowarzyszenia graczy, PPA (Professional Padel Stowarzyszenie). Hiszpan wspomina w szczególności o miejscu związku i dzisiejszych zawodników w kadrze padel :

"Stowarzyszenie jest na tyle silne, że każdy może na nas liczyć. To my, gracze, staramy się oferować najlepsze show i wszyscy mają interes w tym, by na nas liczyć."(Mundo Deportivo)

Prezes PZP daje do zrozumienia, że ​​na zawodnikach spoczywa duża odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie związku, a w szczególności na nim jako prezesie: „To dodatkowa presja, ale ktoś musiał przejąć inicjatywę. Dobre jest to, że zawodnicy od pierwszej chwili pokazali wielką jedność."(DiaroAS)

Przy mikrofonie Mundo Deportivo Galan rzuca również ciekawe zdanie: „Jestem dumny, że byłem częścią związku, który udało nam się stworzyć, to coś niespotykanego. To dar, że konflikt [WPT/FIP] może zostać rozwiązany. Gracze będą zadowoleni, mając złudzenie, że postawią sport tam, gdzie na to zasługuje."

Alejandro Galan jasno stawia decydentów i promotorów tzw World Padel Tour odstąpić od negocjacji z Międzynarodową Federacją ds Padel. Duża presja spoczywa zatem na barkach rodowitego Madrytu, który przeżywa burzliwy początek sezonu pomiędzy Kontrowersje w Ameryce Południowej, ten w Chile Open finał, kontuzje i relacje rozwijać z FIP przy jednoczesnym utrzymaniu wsparcia graczy.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!