Już o tym rozmawialiśmy, Alejandro galan et juan lebron, który panował nad padel na całym świecie podczas trzy pory roku, przeżyła rok 2023 pełen wstrząsów.

Zespół ten, w 2022 r. prawie nie do pokonania, przeżył serię pechów. Pomiędzy kontuzjami a plotkami nieśmiertelni Galan i LeBron w końcu mogli udowodnić wszystkim, że są w stanie wrócić na swój najlepszy poziom, a nawet być parą na koniec sezonu. Czy w 2024 roku nadal będą dominować w debatach?

Kontuzja Juana LeBrona

Przede wszystkim oczywiście kontuzja Juana LeBrona. W marcu ubiegłego roku Juan Lebron złożył skargę ból przedramienia droit. Jego przyjaciel ma problemy z kolanem. Na Paragwaju Open Hiszpanie wycofali się: to początek zamieszania dla tej pary.

kontuzja Juana Lebrona

Obaj gracze nadal grają, ale mają trudności z osiągnięciem swojego najlepszego poziomu. Brak tytułów na początku sezonu, Wszystkie tytuły zdobyli Arturo Coello i Agustin Tapia. Ze swojej strony Juan i Alejandro wycofują się zBruksela Otwarta w kwietniu. W następnym miesiącu są zmuszeni zrobić to samo podczasDuński Open. Przymusowy odpoczynek dla El Lobo, uderzony w łokieć.

To prawdziwy cios i małe trzęsienie ziemi w świecie padel. Alejandro Galan kontynuuje swój sezon, tym razem u boku Jon sanz.

Powrót Lebrona między wątpliwościami i niepewnością

Powrót Juana LeBrona zajmie kilka miesięcy. Powrót Lobo nie jest zbyt przekonujący. Uważamy, że kontuzja Hiszpana nadal osłabia jego formę, co znajduje odzwierciedlenie w jego poziomie gry: stracił swoją agresywność.

Dopiero we wrześniu zaczynamy widzieć poprawę... i nie bez powodu wreszcie pierwszy tytuł Lebrona/Galana w 2023 roku, o godz.Finlandia Open. Następny tytuł pojawi się dopiero miesiąc później, ale oficjalnie będzie oznaczać powrót dawnych numerów 1.

Jednak dla byłych zawodników numer 1 świata, którzy tracą swojego charakterystycznego trenera, nadal napływają złe wieści: Mariano Amat. Ten ostatni ogłasza, że ​​odchodzi ze statusu trenera, pozostawiając Ale Galana i Juana Lebrona sierotami jego obecności.

Do tego dochodzą pierwsze pogłoski o końcu stowarzyszenia. Czy LeBron i Galan zagrają razem w 2024 roku? Z kim mogliby współpracować w przypadku separacji? W końcu przez cały sezon będziemy mieli do czynienia z plotkami i spekulacjami. Seria zakończy się ostatecznie w grudniu, po finale głównym: Alejandro Galan i Juan LeBron ogłaszają, że zdecydowali się kontynuować współpracę.

Na szczęście w końcu znajdują klucz: Juan LeBron musi zmienić swój styl gry, ale to się opłaca. Na World Padel Tour, oni wygrali Düsseldorf, Minorkai Malmö. Na Premier Padelzwyciężyli w ostatnim turnieju w sezonie o godz Mediolan.

Jesteśmy wyraźnie świadkami odrodzenia feniksa.

Lebron Galan uśmiecha się Mediolan 2023

Najlepsza drużyna na świecie?

W niedawnym wywiadzie w El Larguero – kłódka SER, Alejandro Galan chwali swoją parę z Juanem Lebronem: „w najlepszym wydaniu, Juan i ja jesteśmy najlepsi„. Cytat, który musiał zadowolić dwie najlepsze drużyny sezonu 2023: Tapia/Coello et Stupaczuk/Di Nenno...

Biorąc to pod uwagę, czy nie jest w tym trochę prawdy? Juan Lebron i Alejandro Galan wymyślili na nowo technologię padel. Nawet dzisiaj wymyślają na nowo swoją grę, aby zawsze była najbardziej wydajna.

Pod koniec sezonu nie było prawie żadnych gorszych wyników. Kilkakrotnie dominowali w tym samym turnieju, para Coello/Tapia i Superpiby. Stąd można powiedzieć, że są najlepsi? Może nie. Rzeczywiście, możemy pomyśleć, że po bardzo pracowitym początku sezonu Arturo, Agus, Martin i Franco byli nieco zmęczeni pod koniec roku. Poczekajmy więc i zobaczmy, jak zacznie się rok 2024, ale Ale i Juan z pewnością będą jedną z par do pokonania… i to nie Paquito Navarro powiedziałby coś przeciwnego !

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.