Le Padel Międzynarodowe Trofeum, które odbywa się przez cały weekend, ponownie było ogromnym sukcesem.

W tej edycji 3e pary przybyły z całej Europy, aby zaoferować bardzo piękny program.

Pary do obejrzenia były Hiszpankami. I poszło nam dobrze, bo podobnie jak w zeszłym roku o godz Padel Club de Lyon, Alfonso Zayas i Pedro Echarri wygrali z francusko-hiszpańską parą Emmanuel Tecles i Aitor Garcia.

Hiszpańska para 100% wyraźnie przewyższyła wszystkich innych. Pomimo zaskakującego oporu pary Lille Thomas Dulion i Johan Romanowski w końcowych etapach, który nigdy nie przestaje zaskakiwać każdym swoim występem.

W finale, jedyny francuski tego finału, Emmanuel Tecles, najwyraźniej miał awarię gry, a wszystko to jest zrozumiałe, ponieważ w dni 2 przeciwnicy nie przestaną go używać bez względu na to, że znajdzie się w nim wada. Ogromny Tecles, doskonale dostosowany fizycznie i technicznie, gdy był chory! A może albatros, Aitor Garcia zdolny do zupełnie nieprawdopodobnych ciosów.

Ale z przodu hiszpańska para była zbyt solidna, zbyt fizycznie zachowana, aby dać nadzieję na jakąkolwiek słabość. Artyści 2 na pista de padel. Mimo niewielkich rozmiarów udało im się wydostać z ujęć niemożliwych do przywrócenia. Nadużywali również finezji, małych ciosów w stopy ...

W finale puli 2e para Lyon Justin Lopez i François Authier wygrały z hiszpańską parą Pipo Conde i Angel Ingles. Mimo ciosu w półfinały Justin Lopez wrócił do walki w finale, nie dając żadnej szansy Hiszpanom.

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.