Zagra Alix Collombon Interkluby N1 2023, co oznacza koniec sezonu francuskiego numeru 1. Po pełnym wrażeń sezonie „Lyonnaise” dzieli się swoją oceną roku.

Pomiędzy zmianami partnerów, nowym tytułem mistrzyni Francji z Léą Godallier i refleksjami na temat swojej przyszłości zawodowej, Alix zwierza się ze szczerością.

Mieszany rekord na arenie międzynarodowej

„To dość mieszana ocena. Rok nie spełnił moich oczekiwań. Miałem czterech różnych partnerów w porównaniu do zaledwie trzech w ciągu ostatnich pięciu lat. Każde nowe stowarzyszenie wymagało adaptacji i zaczynania od nowa.”

„Ten rok był szczególnie wymagający i mam nadzieję, że zapewni mi doświadczenie na nadchodzące lata. Chociaż dogadanie się z partnerem jest niezbędne, muszę także zadbać o to, aby mój poziom gry pozostał wysoki”.

„To powiedziawszy, pomimo sezonu poniżej moich oczekiwań, dotarłem do trzech ćwierćfinałów. Na początku sezonu wraz z Carlą Mesą pokonaliśmy Martitę i Beę Gonzalez, wówczas trzecią parę na świecie. Dotarłem także do dwóch ćwierćfinałów w Grand Chelem, w Rzymie i w Rolandzie. Te wyniki w jakiś sposób ratują mój sezon. ”

„Chciałbym spisać się lepiej, ale sezon nie był katastrofalny. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zdobędę doświadczenie w dostosowywaniu się do różnych partnerów. ”

Najlepsze chwile 2023

„Roland Garros to bez wątpienia jeden z najlepszych okresów w roku, jeśli nie najlepszy. Gra na Chatrierze była wyjątkowa, przy niesamowitym wsparciu publiczności. Dla mnie, podobnie jak dla wielu Francuzów, był to turniej marzeń.

„Ja też nie zapominam o Człowieku Padel Tuluza otwarta. To było World Padel Tour we Francji, w mieście pasjonującym się padel. Chociaż zostaliśmy wyeliminowani w XNUMX/XNUMX finału przez bliźniaków Alayeto, pozostaje to pięknym wspomnieniem.

Alix Collombon Lorena Rufo 8

"Nie zapominam też o Człowieku Padel Z Tuluzy. Pozostaje A World Padel Tour, we Francji, w miasteczku Tuluza, które śmierdzi padel. Publiczność jest zawsze bardzo entuzjastyczna, wielu ludzi mnie wspierało. W ósmym wyścigu przegraliśmy z bliźniakami [Alayeto], którzy tego dnia byli silniejsi od nas. Ale to też piękne wspomnienie."

Minusy sezonu

„Głównym wyzwaniem było posiadanie czterech różnych partnerów. Wymagało to wiele adaptacji i uświadomiło mi, że nie ma idealnego partnera. Stworzenie dobrych relacji, zarówno na boisku, jak i poza nim, było złożone. Wszystkie te zmiany były dla mnie trudne do zniesienia. To było coś nowego, a ja wciąż jestem nowy w tej grze partnerów.

Nadal będziesz współpracować z Loreną Rufo w 2024 r.?

„Lorena to wspaniała 21-letnia zawodniczka. Czasami trochę nieregularnie w meczach. Ale z drugiej strony, kiedy gra dobrze, gra niesamowicie dobrze. Bardzo lubię się z nią bawić. Uważam, że mamy dwie całkowicie uzupełniające się gry. Jeśli razem uda nam się poprawić koncentrację, spójność i dobrą grę, to wystarczy.

„Ponieważ często nam się zdarzało, że kiedy ja grałem dobrze, ona grała gorzej. I odwrotnie, kiedy ja gram gorzej, ona zaczyna grać dobrze. Pod koniec sezonu staraliśmy się grać dobrze razem. Jeśli jednak uda nam się znaleźć tę równowagę, będziemy mieli ogromne pole do poprawy”.

„W tej chwili nadal gramy razem w 2024 roku. Ale jeśli nauczyłem się czegoś w tym roku, to tego, że w padel, idzie bardzo szybko. Nie mogę więc powiedzieć na 100%, że będziemy grać razem w przyszłym sezonie. W każdym razie ja tego chcę i myślę, że ona też tego chce.

Bardzo pozytywny wynik na poziomie krajowym

„Interclubs to ostatni turniej w roku z All In Padel 69. Postaramy się zdobyć tytuł, to jest nasz cel. Poza tym jestem w zespole, który kocham, z wieloma ludźmi z Lyonu i oczywiście pochodzę z Lyonu. Dobrze się czuję w tym zespole.”

„Dla mnie to także wspaniały cel, zdobyć dublet po tytule mistrza Francji w parach z Léą Godallier. Byłoby wspaniale wygrywać mecze drużynowe. A potem udamy się na zasłużony urlop. Potrzebuję słońca i odpoczynku.”

collombon godallier francja 2023

„To bardzo dobry wynik na poziomie krajowym. Są to dwa P2000 wygrane z Léą z dwóch rozegranych. Do tego mistrzostwa Francji. Niestety były dwa P2000 w których nie mogliśmy wziąć udziału. We Francji, w co grałem, udało mi się wygrać. To pozytywny rok we Francji”.

Żegnaj 2023, witaj 2024

„Zostawiamy rok 2023 za sobą i celujemy w rok 2024, aby ponownie zbliżyć się do Top 20, a nawet Top 16. Moim celem w tym roku był finał mistrzowski pod koniec roku. Nie poddam się, to będzie mój cel każdego roku, dopóki go nie osiągnę. Albo nie. W każdym razie oddałbym wszystko, żeby się tam dostać. Gra w finale Master byłaby dla mnie marzeniem.”

„Wcześniej będziemy stopniowo wracać do poprzedniego stanu rzeczy i starać się znaleźć odrobinę regularności i stabilności. Podsumowując cele na rok 2024 takie same jak na rok 2023.”

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.