Najlepszy francuski gracz Alix Collombon, 23e świata, dał nam swoje stanowisko na temat „wojny obwodowej” i toczących się negocjacji, aby profesjonalni gracze byli lepiej opłacani.

Alix, co myślisz o ogromnej przepaści między wymogiem profesjonalizmu a szkoleniem wymaganym do gry na twoim poziomie a wciąż bardzo niskimi zarobkami, które otrzymujesz?

Alix Collombon: „Jeśli chodzi o odszkodowanie, istnieje już lepszy w porównaniu do poprzedniego, ale prawdą jest, że właśnie w tym punkcie obecnie negocjujemy, stąd problemy z Premier PadelThe World Padel TourItp

Jest oczywiste, że padel przeżywa dziś totalny boom w wielu krajach, więc to normalne, że gracze w pewnym momencie są nagradzani, ponieważ jest więcej telewizorów, więcej sponsorów... Ale musisz też uzbroić się w cierpliwość, ponieważ nic nie wiem, minęło trochę czasu od padel rozkwita i staje się tak profesjonalna.

Jest to tym bardziej prawdziwe w przypadku dziewcząt, ponieważ chłopcy są dłużej profesjonalistami, więcej z nich może sobie na to pozwolić, podczas gdy w przypadku dziewcząt wiele nadal musi pracować na boku.

Oczywiście dziewczyny muszą zostać nagrodzone, ale muszą też uzbroić się w cierpliwość. W nadchodzących latach naprawdę wybuchnie i będzie dla nas bardzo dobrze, ale pewne jest, że na razie jest to trudne.

Alix Collombon w zatokach Palais des Sports w Tuluzie.

Czy fakt, że jesteś bardziej „lojalny” poprzez dotrzymywanie kontraktu z WPT, nie pozwala ci lepiej zarabiać lub trochę bardziej się prezentować?

Myślę, że wynagrodzenie jest z konieczności proporcjonalne do przekazu medialnego, który generujemy. Co prawda wzbudzamy większe zainteresowanie niż wcześniej, ale wciąż mniejsze niż chłopcy. Cieszę się, że zmierzamy w kierunku równej płacy, ale niekoniecznie twierdzę, że jest to równość pod każdym względem, ponieważ w rzeczywistości chłopcy generują więcej. A my, dziewczęta, nie mogliśmy sobie pozwolić na objazd wyłącznie dla kobiet. Myślę, że musimy być z chłopcami, bo jeśli World Padel Tour powinno kontynuować tylko z dziewczynami, byłoby to skomplikowane. Byłby to krok wstecz, powrót do średniowiecza, a szkoda.  

Pewne jest to, że QSI chce przyciągnąć dziewczyny, choćby po to, by padel by pewnego dnia stać się sportem olimpijskim. Wielu graczy – jak ja – uważa, że ​​dobrze jest być z chłopcami. Teraz World Padel Tour dokonał w tym roku wysiłku finansowego, podczas gdy propozycja QSI, poza Majors, jest jak dotąd mniej interesująca dla turniejów niższych kategorii.

Jesteśmy więc w tym momencie, w którym możemy wynegocjować dla nas najlepsze warunki, co zajmuje trochę czasu. Ale staramy się robić rzeczy inaczej niż chłopcy, gdzie o całym torze decyduje dziesięciu najlepszych.

Dziewczyny wolały konsultować się z tymi, którzy grają w previas i preprevias. A przede wszystkim postanowiliśmy uhonorować kontrakt, który podpisaliśmy z WPT. To, czy ta umowa jest nadużyciem, czy nie, nie zależy od nas, jest to kwestia prawna. Jeśli będziemy musieli dotrzymać tych umów do końca 2023 r., to zrobimy.           

W każdym razie w tej chwili negocjujemy dla nas jak najlepsze warunki. »

Jerome Arnoux Journliaste

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.