stara nadzieja padel świat i 25. gracz na świecie w wieku 21 lat, Basków Andoni Bardasco musiał przerwać karierę zawodową pod koniec 2018 roku z powodu wielonarządowych kontuzji. Teraz, mając 30 lat, opowiada nam o swoim przekwalifikowaniu się w domu w Bilbao, w nauczaniu padel graczom zagranicznym – a zwłaszcza graczom francuskim.

Przyjemność dzielenia się swoją pasją

„Dla mnie pomysł przekwalifikowania się w padel nie chwycił od razu. Poświęciłem trochę czasu i dystansu do padel dowiedzieć się, co tak naprawdę chcę robić. W tym czasie panowała pandemia, która zmusiła mnie do czekania z uruchomieniem projektu Padel Stuff.

Pewne jest to, że regularnie otrzymywałem telefony od graczy, którzy mnie o to prosili padel. Czasami to robiłem i sprawiało mi przyjemność dzielenie się tą pasją z naprawdę zmotywowanymi ludźmi. Więc powiedziałem sobie „dlaczego nie zrobić z tego mojej pracy?”.

Kiedy wyruszyłem w tę przygodę na własną rękę, spotkałem Iñaki [od redakcji: Iñaki Loredo, partner Andoniego], który chciał zrobić coś podobnego po swojej stronie. Rozmawialiśmy ze sobą i okazało się, że nasze projekty się pokrywają, a nasza wiedza się uzupełnia: on ma większe doświadczenie w organizacji wydarzeń, pracował w świecie biznesu; a ja mam większą wiedzę nt padel. Ponieważ oboje mieliśmy doświadczenie w językach obcych, wpadliśmy na pomysł, aby zająć się studentami zagranicznymi jako priorytetem. Myślę, że bardzo ważne jest, aby uczniowie uczyli się w języku, który dobrze znają: pozwala im to w 100% skupić się na padel, na treningu. »

Andoniego i Inakiego Padel Stuff
Andoni po lewej i Iñaki po prawej

„Jeśli uczeń musi próbować zrozumieć, co się do niego mówi w języku, który nie jest jego własnym, jest to dodatkowa przeszkoda. Nawet dla kogoś, kto rozumie hiszpański i mówi nim trochę, lepiej jest, aby nauczyciel zadał sobie trud, aby mówić językiem ucznia, ponieważ mózg ucznia padel musi przyswoić wiele informacji i zastosować je w praktyce. Jeśli dodatkowo dodamy język obcy, marnuje się za dużo energii. »

Na torze francuscy studenci dają z siebie wszystko

„Więc Iñaki i ja mieliśmy to wszystko wspólne i dlatego zdecydowaliśmy się wystartować Padel Stuff razem. W Hiszpanii jesteśmy obecni w Bilbao, ale możemy też szkolić się w klubach na całym świecie, a zwłaszcza w Europie, aby tam szkolić nauczycieli. »

„Różnica między studentami hiszpańskimi a studentami francuskimi polega na tym, że Francuzi chcą w 100% skorzystać z kursów i lekcji i w pełni je zastosować. To naprawdę duża różnica. Z tego powodu większą przyjemność sprawia mi praca z francuskimi uczniami niż z Hiszpanami, ponieważ nawet tutaj młodzi ludzie w wieku 12, 14 lat, którzy dążą do najwyższego poziomu, nie wykazują takiej samej chęci do wysiłku i słuchania rad. Podczas gdy amatorzy, którzy przyjeżdżają na kurs, nawet jeśli są na wakacjach i korzystają z okazji, aby napić się piwa, odwiedzają Bilbao i dobrze jedzą, dobrze, gdy są na padel, dają z siebie wszystko i są zafascynowani tym, co im się tłumaczy. Bardzo chętnie otrzymują porady. W tym duchu lubimy pracować. »

Cel: być wzorcem jakości

„Dla przyszłości Padel Stuff, chciałbym, żebyśmy stali się punktem odniesienia, zwłaszcza pod względem jakości, a nie ilości: celem nie jest posiadanie tysięcy klientów, ale zapewnienie, że każdy, kto do nas przychodzi, jest zadowolony, przeżyj doświadczenie tak doskonałe, jak to tylko możliwe pod względem organizacyjnym i jakościowym, nawet na drobnych szczegółach. Na przykład przywiązujemy się do tego, że klienci mają dostęp do dobrego jedzenia, że ​​nie marnują czasu na wycieczki, że korzystają z dobrych piłek. Brzmi to głupio, ale czasami dostarczone piłki wyglądają jak te dla psa. To jest coś, co nigdy nie mogłoby się zdarzyć u nas, zmieniamy piłki bardzo regularnie, ponieważ jeśli piłki robią okropny dźwięk przy każdym uderzeniu, bardzo skomplikowane jest przekazanie tego, czego szuka uczeń. »

Padel Stuff oferuje swoim studentom praktyki szyte na miarę

„Powtarzam, naszym celem jest bycie punktem odniesienia dla jakości. Nie chcemy, aby ktoś opuszczał u nas staż mówiąc: „Nie czułem się komfortowo, nie rozumiałem, co do mnie mówią, niczego się nie nauczyłem i straciłem czas”. Wierzę, że na ten moment ten zakład nam się udaje, bo wszystkie zespoły, które przyjmujemy, są bardzo zadowolone i mówią nam, że chcą wrócić – co niektóre już zrobiły. Teraz celem jest dotarcie do większej liczby osób.

Myślę, że wiele krajów europejskich, w których padel rośnie bardzo szybko, skorzystałoby wiele osób takich jak my, pomagając im w rozwijaniu poziomu. Aby chęć do zabawy wzrastała, ludzie muszą stawiać czoła wyzwaniom, które sprawiają, że chcą się rozwijać i uczyć. »

Kursy szyte na miarę, dostosowane do życzeń studentów

„Rodzaj praktyk, w których oferujemy Padel Stuff jest zmienna, dostosowujemy się do próśb... Może to być grupa ośmiu osób, która przychodzi się bawić i uczyć rano i po południu, albo para, która przychodzi rano trenować, a potem cieszyć się naszym miastem, a nawet jedna -dniowa wizyta kogoś, kto chce popracować nad swoją największą słabością: wszystko jest możliwe.

Organizując kursy, kontaktujemy się bezpośrednio z zainteresowanymi osobami w celu zebrania informacji niezbędnych do zaplanowania zajęć. Następnie, w zależności od dostępnych dni i priorytetów kursantów, staramy się zorganizować sesje szkoleniowe w najlepszy możliwy sposób, aby cała wiedza została dobrze utrwalona.

Jeśli chodzi o infrastrukturę, pracujemy we wspaniałym klubie, naprawdę pięknym iz bardzo wysokim sufitem. Naszym zdaniem, padel to sport, który znacznie lepiej uprawia się w pomieszczeniach, dlatego wybraliśmy taki typ klubu. »

Przeczytaćodcinek 1 iodcinek 2 tego obrazu

Więcej informacji na temat Padel Stuff ICI

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.