Obecny podczas Mistrzowie Finałów Cupra Padel-Point Tour, Andres Britos, 16. zawodnik w rankingu A1 Padel podszedł do mikrofonu Mélissy Martin. Fragmenty.

WPT: trudne dla graczy, którzy nie wchodzą na stoły finałowe

"Na World Padel Tour Byłem na previi, preprevii, było bardzo ciężko finansowo, dlatego wolałem dokonać tej zmiany i przenieść się na A1 Padel, gdzie czuję się bardzo dobrze. Celem na ten rok jest zagranie w finale Master, a na przyszły sezon znalezienie się w pierwszych 4 parach.”

Fuzja pomiędzy Premier Padel i A1?

„W tej chwili myślę, że będziemy mieli Premier Padel po jednej stronie i A1 Padel z drugiej.(…) Obydwa obwody pracują dla padel, to jest najważniejsza rzecz, że nasz sport ewoluuje.”

„Konieczny jest jednolity ranking, ale myślę, że osiągnięcie porozumienia będzie bardzo trudne”.

Jego brak selekcji we Włoszech w Dubaju

„Spędziłem pięć lat we włoskiej drużynie. Bardzo mnie bolało, że nie byłem obecny w Dubaju, bo to są chwile, które bardzo doceniam. Mimo że jestem Argentyńczykiem, darzę Włochy dużym sentymentem od mojej babci i broniłem ich barw, jakbym się tam urodził. To decyzja trenera lub prezydenta, była ona znacząca, ponieważ właśnie zmieniłem tor... Mam tylko nadzieję, że w przyszłości, jeśli będę nadal na tym poziomie, ponownie będą mogli mnie wybrać.

Aby obejrzeć wywiad w całości:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !