Au Cupra Padel-Point Tour 4PADEL Z Bordeaux wiele słyszeliśmy o tym młodym zawodniku padel : Antoine’a Juliena. Pojechaliśmy więc się z nim spotkać, aby dowiedzieć się więcej o jego projekcie i ambicjach.

Codzienność wypełniona padelnie zapominając o studiach

„Mam 15 lat, chodzę do pierwszej klasy liceum Victor-Louis w Talence (klasa dwunarodowa francusko-włoska). Mój wujek Laurent De Barbeyrac (Francuz nr 72) pracuje w padel i ruszyłem. Trzy lata temu odbyłem pierwsze lekcje u Jean-François Fabre w Gradignan. Od razu mi się to spodobało, całkowicie mnie wciągnęło”.

„Po dwuletniej przerwie bardziej zmotywowany niż kiedykolwiek wróciłem do wędrówek w rakietach śnieżnych w październiku 2022 r., biorąc udział w lekcjach w Big Padel z JT Peyrou. Teraz za mną podąża Florent Couturier, tutaj o 4Padel Bordeaux, w poważniejszym projekcie ze szkoleniem 10 godzin tygodniowo. Zajmujemy się również treningiem fizycznym, taktyką, coachingiem mentalnym i monitorowaniem odżywiania.

„Celem jest to, aby móc zrównoważyć moje codzienne życie między treningami a zajęciami, aby nie mieć żadnych przerw i mieć czas na trening”.

Dotrzyj do Top 1000 przed styczniem 2024 r

„Obecnie jestem w rankingu 1772ème, z kilkoma zwycięstwami w P100 i P250. Chcę zdobyć P500 i dotrzeć do Top 1000 przed styczniem 2024 r. Chciałbym też pewnego dnia dołączyć do francuskiej Top 30 i reprezentować Francję na arenie międzynarodowej, w FIP i Premier Padel".

Antoine’a Juliena

Hiszpania na celowniku?

„Dowiedziałem się już o hiszpańskie akademie jak trener reprezentacji Francji Pablo Ayma. Szkoli Juliena Seurina, Philemona Raichmana, Manuela Vivesa, którzy znajdują się w pierwszej 30 i 200 najlepszych francuskich zawodników FIP. To bardzo dobrzy gracze, którzy zrobili szybki postęp, więc to przynosi rezultaty.

Christian Gutierrez (bratanek Sanyo) ma swoją akademię w Santander, wziąłem już z nim kilka lekcji. Dużo pytam, to projekt bliski mojemu sercu, a ponieważ jest to pasja, daję z siebie wszystko, aby osiągnąć swoje cele.

Zespół francuski z perspektywy

„Bierz przykład Timéo Fonteny’ego i Yohana Boronada, bardziej dojrzały w swojej dziedzinie i z większym doświadczeniem, którego dzisiaj nie mam. Naprawdę zacząłem padel rok temu i będąc tu, gdzie jestem, myślę, że jest już całkiem nieźle i jeszcze daleko do końca. Projekt bycia w Drużyna Francji, oczywiście, że o tym myślę, ale w tej chwili nie mam odpowiedniego poziomu i jest to normalne, ponieważ nie mam doświadczenia i czasu w terenie, jakie mają ci młodzi ludzie. Ale jeśli uda mi się to zmieścić w jeden dzień, będzie fantastycznie.

„Nie wziąłem udziału w tegorocznych Mistrzostwach Francji Juniorów, ponieważ nie miałem partnera i nie trenowałem wystarczająco dużo. Nie minął nawet rok, odkąd wróciłem na poważnie, więc wolę być dobrze wytrenowany i dobrze skakać, niż jechać tam, żeby się pojawić.

Rozwijaj się jako zawodnik i człowiek dzięki sponsorom

"Dzisiaj, Aktywnie poszukuję sponsorów aby wesprzeć mnie w moim projekcie. Mam klub Mój Padel w La Brède, którzy są ze mną od początku, bardzo im dziękuję, dając 4Padel który również mi towarzyszy. Oczywiście moich rodziców, bez których nic nie byłoby możliwe.”

„Szukam sponsorów, którzy pozwoliliby mi ewoluować jako zawodnik i jako człowiek: sponsorów odżywczych, sponsorów hal sportowych, aby rozwijać się fizycznie, ale także psychicznie. Jak wiemy, część mentalna jest w życiu niezwykle ważna padel".

„Jeśli ludzie są zainteresowani śledzeniem mnie w moim projekcie i są gotowi mi zaufać, masz moje sieci i moje dane kontaktowe. Więc śmiało, zaufaj mi.

Aby śledzić wiadomości Antoine’a, oto jego Konto na Instagramie.

Obejrzyj jego wywiad w całości:

Lea Deutsch

Pasjonat Padel od 2018 roku z licznymi doświadczeniami w komunikacji i tworzeniu treści, chcę dzielić się z Wami moją pasją poprzez moje teksty.