Zwycięzcy APT Canarias Open byli głównymi beneficjentami najnowszej aktualizacji rankingów APT Padel Okrągły. Tolito Aguirre wspiął się na 5. pozycję, podczas gdy jego partner Tito Allemandi jest już na 9. miejscu w rankingu, prowadzonym przez Dal Bianco i Arce.

Tolito w pierwszej 5

1000 punktów zdobytych podczas ostatniego turnieju na Wyspach Kanaryjskich dało duży impuls Leonelowi „Tolito” Aguirre, który z 5 punktami wszedł do pierwszej piątki toru z 7. na 5. pozycję. Tymczasem Adrian „Tito” Allemandi po raz pierwszy wchodzi do pierwszej dziesiątki z 5702 punktami dzięki swojej drugiej wygranej w turnieju jako duet, po Oeiras Open.

Tymczasem na szczycie tabeli pozostają Franco Dal Bianco i Maxi Arce z 10 288 punktami (pomimo przeoczenia Tenerife Open z powodu kontuzji Maxiego), a następnie Fede Chiostri i Gonza Alfonso z 7978 punktami.

Inne ważne wiadomości w zeszłotygodniowych zmianach w rankingu to awanse Julianoti (11.), De Pascual (22.), José Luis González (32.), Pereyra (37.), Frugoni (41.), Puppo (43.) lub Mati González (50.) ); podczas gdy inni tracą kilka miejsc: Barrera (7.), Restivo (13.) czy Stefano Flores (42.).

Walka o kobietę numer 1 trwa nadal

Wśród dziewcząt główną nowością są zwyciężczynie Canary Islands Open, Sara Ruiz i Alicia Blanco, które są blisko miejsc w finale Masters, ponieważ zajmują 17. miejsce w tabeli.

Na szczycie tabeli prowadzenie utrzymuje Cristina Carrascosa, choć jej przewaga nad Martą Borrero zmniejszyła się do nieco ponad 200 punktów i wszystko sprowadza się do kolejnego turnieju kobiet, który odbędzie się w Madrycie.

Laia Rodríguez, finalistka z Mireią Herradą w ostatnim turnieju, również wyróżnia się w tabeli, zdobywając trzy miejsca, aby zająć 4. pozycję.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.