Argentyńskie Stowarzyszenie im padel będzie miał swoje centrum wysokiej wydajności na Polo Deportivo Kempes w Kordobie, co stanowi krok w kierunku profesjonalizacji padel.

APA podpisało umowę z agencją sportową Cordoba, na mocy której dokonano scedowania gruntów w Polo Deportivo Mario Kempes pod budowę nowej siedziby.

ASP ogłasza swój nowy projekt na rzecz profesjonalizacji i modernizacji sportu w kraju.

Za pośrednictwem jej prezesa, Santiago Brito, podpisano umowę z Agencia Córdoba Deportes na przeniesienie niektórych boisk z Polo Deportivo Mario Kempes. Teren zostanie wykorzystany do budowy pierwszego w kraju wysokowydajnego centrum APA.

Ogłoszenie zostało ogłoszone w wieży Banco Macro, w obecności Santiago Brito, prezesa APA i Héctora Campany, prezesa agencji sportowej w Kordobie.

Projekt obejmuje budowę mini stadionu im padel kryte i 7 dodatkowych krytych kortów zatwierdzonych przez Międzynarodową Federację padel. Powstaną również szatnie, część gastronomiczna i rekreacyjna, co da początek niespotykanemu w skali kraju kompleksowi widowiskowemu.

"Bardzo entuzjastycznie podchodzimy do tego projektu, który pozwoli nam kontynuować drogę profesjonalizacji padel w kraju. Nowa strona APA pozwoli nam na organizację najważniejszych turniejów treningowych i amatorskich w Argentynie, a także będzie miejscem treningów dla nowych pokoleń zawodników. Chcielibyśmy podziękować agencji sportowej Cordoba, która zgodziła się oddać ziemię. To projekt bez precedensu w historii Polski padel w kraju“, zadeklarował Santiago Brito, prezes APA.

"Dla nas ta umowa z APA i Federacją im Padel Kordoby ma fundamentalne znaczenie. Doszliśmy do porozumienia, że ​​przekażemy im teren pod budowę pierwszego w kraju centrum o wysokiej wydajności. Ta umowa wyszkoli nowe pokolenia graczy i zapewni, że ci, którzy kochają padel może ćwiczyć w ośrodku pierwszej klasy“, powiedział Hector Campana, prezes agencji sportowej Cordoba.

W ramach ogłoszenia, argentyńska drużyna mistrzów świata po raz pierwszy zaprezentowała Puchar Świata w kraju, z udziałem Martina Di Nenno, Franco Stupaczuka, Juana Tello, Fernando Belasteguina, Sanyo Gutierreza, Maximiliano Sancheza i Federico Chingotto. Daniela Banchero była obecna jako reprezentantka drużyny kobiecej.

W 2022 roku selekcje APA uzyskały następujące tytuły:

  • Pan American Interclub Champion – Chile w sierpniu.
  • Mistrz Ameryki Południowej podczas Ladies and Gentlemen Odesur Games w Asuncion we wrześniu.
  • Młodzieżowe Mistrzostwa Panamerykańskie Pań i Panów w Camboriu
  • Wicemistrzyni świata kobiet w Dubaju
  • Mistrzowie świata mężczyzn w Dubaju
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.