Zbliżając się do Greenweez Paris Premier Padel Major, Arnaud Di Pasquale, dyrektor turnieju, opowiada nam nieco więcej o przebiegu imprezy.

Franck Binisti: Czujesz się trochę zmęczony. Właśnie odegrałeś dobrą rolę z Cyrilem Hanouną, Adrienem Maigretem, a potem wisienką na torcie, Fernando Belasteguin.

Arnaud DiPasquale: „Zmęczona, nie, to uczta. To po prostu wspaniałe, co tam robimy, czego doświadczamy, jest absolutnie fantastyczne. Aby już mieć to wydarzenie, które odbywa się od 11 do 17 lipca, Greenweez Paris Premier Padel Major, a wszyscy odpowiadają.

kiedy pytamy Belę, czy chce przyjść, jest jak dzieciak, który odkrywa i mówi do siebie: „Ja zagram na stadionie Roland-Garros”. Uważam to za piękne dla faceta, który był 7-krotnym mistrzem świata.

stadion Rolanda Garrosa padel Hanouna di Pasquale autorstwa Meo Belasteguina

Złożyliśmy mu małą wizytę przed grą: infrastruktura, szatnie, restauracja dla graczy. Jesteśmy w czymś fantastycznym. Zrobił zdjęcia centralnego powiedzenia: „Idę grać na Philippe Chatrier”. Dwa lata temu też przyjechał na kilka meczów i powiedział sobie: "a gdyby tak się kiedyś stało...".

A kiedy zaczęliśmy o tym rozmawiać kilka miesięcy temu, zobaczyłem, że jego oczy błyszczą, stracił 10 lat. Chce po prostu zostać trochę dłużej na torze, ponieważ naprawdę widzi boom na torze padel, a nawet jeśli jego kariera jest już za nim, trzyma się tego rodzaju wydarzeń, które się zdarzają.

FB: To prawda, że ​​kiedy wyjeżdżasz z padel w tenisie jest inny wszechświat?

Organ ochrony danych: „Oczywiście, ale przyzwyczaisz się do tego. Kiedy spędzasz 10-15 lat na torze i masz takie warunki, nieuchronnie się do tego przyzwyczajasz. Z drugiej strony za każdym razem czerpiesz przyjemność, mierzysz szansę, jaką masz. Dzisiaj padel eksploduje, rośnie, a gracze zdają sobie sprawę, że mogą mieć takie same szanse jak tenis.

Naszym celem jest umieszczenie padel w innym wymiarze. Rozmawialiśmy o tym od początku: dziś mamy stadion Roland-Garros, który jest fantastyczny, który może być gospodarzem tego wydarzenia i który być może mógłby pozwolić na większą uwagę niż wszystkie inne turnieje na świecie.”

„Najpiękniejszy turniej na świecie”

FB: Luigi Carraro powiedział na konferencji: „to będzie najpiękniejszy turniej na świecie”. Czy możesz nam powiedzieć więcej o? Greenweez Paris Premier Padel Major ?

Organ ochrony danych: Już teraz będzie Place des Mousquetaires, na którym umieścimy mnóstwo rozrywki: petanque, mölkky, food-trucki, dobrą atmosferę, DJ... Chcemy, żeby żyło, żeby było kolorowe, chcemy ma być nieco nowy ton. Nie chcemy, żeby to był Roland-Garros jak w tenisie, to normalne, to Roland-Garros dla padel.

W sumie będzie 6 torów, z kortem Chatrier i 3, 4, 5 i 6. Mam wrażenie, że jest to przeżycie dla Paryżan, mieszkańców Ile-de-France, ale także dla wszystkich, którzy na to przychodzą wydarzenie. Spędź dzień w Roland-Garros, zobacz sport, który mogą odkryć lub pokochać, ponieważ mamy już bardzo dużą społeczność padel we Francji.

Spędź dzień dobrze się bawiąc, odkrywając Rolanda-Garrosa i obserwując najlepszych graczy na świecie rywalizujących na Philippe Chatrier.

FB: To będzie wielka impreza, ot co które próbujesz skonfigurować. Przychodzisz na jeden dzień i przyjeżdżasz się bawić z mnóstwem rozrywki dookoła, prawda?

Organ ochrony danych: „Możesz spędzić dzień z rodziną, z przyjaciółmi i zostać, spędzać czas, pić shoty, jeśli chcesz, jeść, jeść lunch, kolację… i oglądać wspaniałe mecze piłkarskie. padel. To naprawdę jest duch, to jest stworzenie tego ducha świętowania, biesiadowania.

Le padel jest ciepły, zabawny, dostępny. Co więcej, ceny biletów będą nadal bardzo przystępne, od 15 do 50 €, a wszystkie bilety będą umożliwiały dostęp do Philippe Chatriera. To jest zajebiste !"

Przeróbka Rolanda-Garrosa

FB: Czy będziemy mieli przeróbkę wersji Rolanda-Garrosa? padel ?

Organ ochrony danych: Mamy kierunek, mamy tożsamość, mamy już kody kolorów, które są zupełnie inne.

FB: Czy moglibyśmy na przykład zobaczyć ciebie i Arnauda Clémenta w kwalifikacjach?

Organ ochrony danych: Zupełnie nie. W końcu rozegramy kilka meczów, ponieważ w animacjach będą prowadzić. Bo o tym nie mówiłem, ale zasadą jest też granie padel. Będą tory z opieką, nauczycielami, właśnie po to, by dawać pokazy, by dać jak największej liczbie osób możliwość uderzenia piłki, grać na stadionie Roland-Garros. I to także jedna z całkiem fajnych rzeczy.

Ale my z Arnaudem Clémentem będziemy tam, w końcu, jeśli uda nam się uderzyć piłkę, uderzymy ją. Oczywiście dla mnie gra z Belą to marzenie. Grałem już kiedyś z Galánem (Alejandro Galán), są na innej planecie. To niezwykłe, to fantastyczne.

Poniżej znajdziesz pełny wywiad:

Blanche Cretinon

Początkowo pociągał mnie tenis, chcę się nim zainteresować padel odkryć różne ukryte strony tego sportu. Dlatego zdecydowałem się dołączyć do zespołu Padel Magazine. Do zobaczenia wkrótce na terenie!