Zapytany o rozstanie Ale Galana i Juana Lebrona Arturo Coello merytorycznie wyjaśnił, że niekoniecznie było to dobre dla padel.

Sezon 2024 rozpoczął się od „wielkiej trójki”, a nawet dla większości fanów „wielkiej dwójki”: par Arturo Coello / Agustin Tapia i Juan Lebron / Ale Galan. Tak naprawdę podczas jednej z naszych ankiet mniej niż 3% z Was widziało Superpibes, które na początku sezonu stanęły na podium w parach, kończąc rok na szczycie.

Tyle że jak wiadomo, po wydarzeniach w Katarze Galan zdecydował się opuścić swojego kolegę z drużyny i postawić na Fede Chingotto. W chwili pisania tego tekstu Lebron nadal nie ma nowego projektu..

Dla Arturo Coello fakt, że duet, z którym on i Tapia zdawały się walczyć przez cały rok, już nie istnieje, nie jest zbyt dobry: „Z mojej strony, choć wiem, że może to wydawać się demagogią (…), jestem jednak dość rozczarowany faktem, że Lebron i Galan się rozstają. Razem stanowią codzienne wyzwanie, aby starać się robić lepiej niż ta para, która naznaczyła swoją epokę i napisała historię naszego sportu. Bardzo mnie smuci to, że się rozstają, oczywiście ze swoimi nowymi partnerami utworzą bardzo silne pary, ale razem stanowią prawdziwe wyzwanie.

Na pewno w walce o pierwsze miejsce wyszło nam to raczej na korzyść, ale jeśli pamiętamy Nadala, Djokovica i Federera, to dlatego, że cała trójka grała w tym samym czasie. Gdyby na tym poziomie był tylko jeden, być może cała historia byłaby mniej piękna”.

Zrozumieliście, że po tej separacji Coello i Tapia z pewnością mają większe szanse na ukończenie roku na pierwszym miejscu, ale Arturo mówi sobie w pewnym sensie: „aby wygrać bez niebezpieczeństw, triumfujemy bez chwały”. Czy sądzicie, że bez duetu Lebron/Galan zobaczymy totalną dominację Arturo i Agustina?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !