Béziers Padel Klub jest historycznym klubem miasta. Założona w 2017 roku przez Elodie i Renaud Murat, BPC było świadkiem ewolucji padel we Francji i stopniowy wzrost liczby graczy. Klub musiał się dostosować, zmienić swoją ofertę w zależności od zapotrzebowania, zachowując przy tym „rodzinnego” ducha.

W ramach ich trylogię (weekend obejmujący P500H, P500F i P250Mixte), udaliśmy się na spotkanie z nimi i omówiliśmy ich wizję padel obecny.

Prowadzenie klubu na ludzką skalę

BPC to mały klub w sercu miasta, z czterema torami. padel na zewnątrz, dwa częściowo kryte i jeden gruntowy pojedynczy. Sześć pól, czyli dla pary Muratów w zupełności wystarczy. „Już myśleliśmy o dodaniu utworów, zadaliśmy sobie to pytanie i ostatecznie woleliśmy, aby klub pozostał w takim stanie„, wyjaśnia Renaud, po czym Élodie dodaje: „naprawdę chcemy nadal podtrzymywać tę rodzinną atmosferę i żeby nie stała się fabryką".

INSTALACJE PCB

mimo liczby torów, które powstały na tym obszarze geograficznym w ostatnich latach, para Muratów nie chce się rozwijać. „Chcemy, żeby ludzie wychodzili stąd zadowoleni i dobrze się bawili".

Dziś liczymy około sześćdziesięciu działek wokół Béziers, ale liczne projekty budowlane na obrzeżach. Sérignan, Sauvian, Tourbes… w sumie około piętnastu pól powinien ujrzeć światło dzienne. Projekty na rok 2024, które jedynie zwiększą podaż. "Nie możemy postępować tak, jak w Szwecji czy Hiszpanii, gdzie było za dużo ziemi„, interweniuje Elodie.

Oferuj rozrywkę dostępną dla wszystkich

Jeśli korty są często pełne między 18:21 a XNUMX:XNUMX,, musieliśmy znaleźć rozwiązania, aby zapełnić centrum poza godzinami szczytu. W tym celu stworzyli całą gamę zajęć dostępnych na wszystkich poziomach. Ten pomysł animacji zaczął się od Élodie i Renauda, ​​zanim otoczyli się dwoma pracownikami: Jose i Guillaume. Prawdziwa wartość dodana dla Élodie:”Regularnie organizujemy spotkania zespołu, aby zaplanować i zobaczyć, co możemy zorganizować. i jakie działania można zaplanować".

Przybycie José i Guillaume'a było tym bardziej korzystne, im bardziej przybyli nowe pomysły. Ponieważ o godz padel, wszystko przebiega bardzo szybko, jak przypomina nam Elodie: „Będziemy mieli pomysł, będzie się podobać i działać dobrze. Wtedy zabraknie mu pary, bo poziom graczy stale się rozwija". Do czego dodaje Renaud "W padel, musisz wiedzieć, jak odkryć siebie na nowo".

Dziś zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy, BPC oferuje zajęcia dla każdego: dla początkujących i bardziej doświadczonych graczy. Zajęcia dla rodzin i dzieci, ale także zajęcia łączące posiłki (np. raclette) i zabawy góra-dół.

Dokonywanie wyborów dotyczących turniejów

Dla Renauda i Elodie Murat najważniejsze jest to, że nawet podczas turniejów dobry humor ma pierwszeństwo przed duchem rywalizacji. Jest to jeden z powodów, dla których organizują bardzo niewiele imprez P500 i wyższych. „Kiedy organizujemy P25 lub P100, ludzie dobrze się bawią. Grają swój mecz, a potem siedzą na tarasie, żeby miło spędzić czas. To jest to co lubimy", Mówią.

Ponadto mentalność graczy obecnych na P25 i P100 jest „zupełnie inny„, według Renauda Murata. „Gracze nie są tam tylko po to, żeby przyjść, zagrać w turnieju i natychmiast go opuścić. Dzielą się, poznają nowych ludzi„. Aspekt, którego spotykamy nieco mniej w konkursach na wyższym poziomie: „W P500 stawiamy czoła prawdziwym konkurentom, którzy patrzą tylko na punkty".

Dla prywatnych klubów, takich jak Béziers Padel Club, kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas turniejów, jest Nagrody pieniężne. "W przypadku klubu prywatnego, jeśli nie masz wymaganej liczby zarejestrowanych, dajesz tyle samo, ile przyjąłeś„. Ale, aby spróbować mimo wszystko do zrobienia „przyjemność gracza„, organizuje BPC dwa P500 rocznie, zawsze w towarzystwie sponsorów.

Współpraca z Cuprą

Cupra jest jednym z emblematycznych sponsorów marki padel. W Béziers Padel Club, było całkiem naturalne, że zwróciliśmy się do dealera samochodowego w celu nawiązania współpracy. Oprócz sponsorowania jednego z boisk, ale także P500, para Muratów stworzyła także we współpracy z marką, P250 Cupra.

"Stworzyliśmy Cupra Tour, wspólny pomysł nas i przedstawiciela handlowego Cupra z Béziers, który polega na stworzeniu 250 PXNUMX co miesiąc„, wyjaśnia Renaud. Cel turnieju: „zgromadzić jak najwięcej punktów„. Pod koniec roku do rywalizacji trafia dwóch graczy, którzy zgromadzili najwięcej punktów dwa bilety na Barcelona Masters. Klub pokrywa hotel i bilety, a Cupra wypożycza samochód na podróż powrotną do Hiszpanii. Prawdziwa szansa dla klubu dzięki „bliskość Barcelony".

Na razie Cupra Tour jest dostępna tylko dla panów. Ale od przyszłego roku BPC chce otworzyć tego samego rodzaju konkursy dla kobiet. Pytanie w tej chwili brzmi, czy będzie to ten sam sponsor, czy nie.

CUPRA BPC

Od 2017 roku Beziers Padel Klub wciąż odkrywa się na nowo, podążając za ewolucją padel We Francji. Zawsze poszukujący nowych pomysłów Elodie, Renaud, José i Guillaume będą nadal oferować nowe zajęcia. A przede wszystkim utrzymają aspekt rodzinny, który tak dobrze definiuje ten klub.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.