XV Mistrzostwa Świata padel grany obecnie w Katarze oferuje bardzo piękny spektakl. Ogólnie rzecz biorąc, organizacja to coś więcej niż spotkanie z wymarzonymi warunkami dla graczy.

Zauważamy jednak, że często gracze nie stosują w pełni punktu regulacji, który dotyczy ostatnio dyskutowany temat: serwis.

Środkowa linia czasami zapominana przez graczy...

W tym świecie regularnie widzimy graczy wkraczających na plac obok, gdy nadchodzi czas serwowania. Jak widać na ekranie, Belgijczycy i Holendrzy (prawa strona) mają tendencję do serwowania z lewą stopą nadchodzącą na linię środkową. Czasami nawet dochodzi do lądowania w części partnera, a zatem bezpośrednio w równoległym tokarze.

Antoine Mourière, sędzia padel (JAP2), który wkrótce przejdzie szkolenie padel (Title to Professional Purpose) i granie w klubie Essarts w Vendée (85), jest kategoryczne:

"Usługi, które widzimy w niektórych meczach, są nieprawidłowe. W związku z tym konieczne byłoby wykonanie drugiej piłki lub zaliczenie starcia jako błędu podwójnego.".

„Ponieważ przegryzając linię, serwery chcą zaoszczędzić czas, aby szybciej zająć się siecią”.

Przypomina nam, że „nie chwytaj linii środkowej lub linii serwisowej w momencie uderzenia piłki podczas zagrywki;".

Zaangażowanie w ciało jest dobre

I prawdą jest, że przyglądając się temu bliżej, zdajemy sobie sprawę, że wielu graczy jest winnych tego błędu.

Bądź jednak ostrożny, jeśli żadna z dwóch stóp nie gryzie linki, całkiem możliwe jest odrzucenie ciała na bok. Tak więc w tym przypadku, gdyby gracz trzymał prawą stopę w swoim kwadracie, a lewą stopę w powietrzu z całym ciałem przechylającym się w kierunku drugiego kwadratu, nie byłoby na co narzekać.

Celem jest jak najszybsze dostanie się do siatki i uniknięcie równoległego podania przez tokarza lub piłki w stopę, ponieważ nie mogliśmy wystarczająco awansować.

Drugi element, który jest z drugiej strony bardziej złożony do oceny: rzut piłki. Widzimy wielu graczy rzucających piłkę bardzo blisko bioder. Zbyt blisko ?

Globalne przepisy dotyczące usług padel

Ponownie, może to dać dużą przewagę serwerowi, który będzie mógł wysłać silniejszą i bardziej nurkującą piłkę. Kolejny element, odbicie. Pamiętaj, że podczas zagrywki zabronione jest odbijanie piłki po kwadracie. Jednak wielu graczom wciąż udaje się dojść do asa ...

Czy zagrywka powinna być dokładniej kontrolowana przez sędziów? Co myślisz ?

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.