Zaledwie nieco ponad rok temu dobrze znani już w Argentynie Tino Libaak (18 l.) i Leo Augsburger (19 l.) dali się poznać światu padel w pełni. Wbrew wszelkim przewidywaniom dwóm młodym geniuszom udało się wyeliminować Pablo Lijo i Javiego Ruiza w pierwszej rundzie Buenos Aires Master 2022. Za nimi rozegrali honorowy występ przeciwko Lebronowi i Galanowi i dali przedsmak bardzo dobrych rzeczy.

Kilka miesięcy później i ponownie w Argentynie, podczas La Rioja Open, obaj przyjaciele wyraźnie pokazali cały swój potencjał. Pozbawieni tytułu przez Coello/Tapię Argentyńczycy nadal mogli sobie pogratulować bycia pierwszą parą, która skorzystała z wild-card dotrzeć do finału dużego turnieju, a także pokonać kilka wielkich nazwisk w lidze padel Świat.

Ale za nimi podjęli zaskakującą decyzję o separacji, która nie była do końca rozstrzygająca. Mając wobec siebie coraz większe oczekiwania, dwójka młodych ludzi starała się wyróżnić na tle innych i ostatecznie podjęła decyzję o powrocie do siebie. Po wielkich trudnościach w końcu udało im się przywrócić maszynę na właściwe tory i wreszcie spełnić oczekiwania publiczności, docierając do nowego finału: Meksyku Open. Ponownie pobity przez Coello i Tapię, który wzniósł przed meksykańską publicznością swoje 11. trofeum w sezonie, Tino i Leo bardzo dobrze zakończyli sezon na WPT, z lekką nutą żalu z powodu Leo…

Kończąc sezon na odpowiednio 17. i 25. miejscu w rankingach, Augsburger i Libaak potwierdzają wszystkie nadzieje pokładane w nich od kilku lat. Teraz, w TOP 25 WPT, tuż za rogiem można spodziewać się dwóch młodych geniuszy.

I to zacznie się od Premier Padel P1 Mediolanu, gdzie byliby dobrze zainspirowani do osiągnięcia wyniku, ci, którzy w rankingu FIP zajmują dopiero 164. i 172. miejsce…

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !