Obecny podczas 8. etapu Cupra Padel-Point Tour w Bandol, szósty francuski gracz i potrójny mistrz Francji Bastien Blanqué zgodził się wrócić z nami na różne tematy, podkreślając jego aktualne wiadomości.

Dwór Philippe-Chatrier, „arena” według Bastien

Padel magazine : Roland właśnie skończył, zdałeś okrążenie w głównym remisie, narzucając się parze Iriart/Perez. Jak się wtedy czułeś niezapomniane zwycięstwo na Chatrier?

Bastien Blanqué : „To był niezapomniany mecz, będzie niezapomniany. To są rodzaje zwycięstw, które są wyryte na zawsze.

Kort Philippe-Chatrier dostarcza ogromnych emocji, bo to tak naprawdę „arena”, ma się wrażenie, że publiczność znajduje się 5 metrów od Ciebie. Nie było wielu ludzi, ale i tak mnie to przeszło.

Fizjonomia meczu była świetna z faktem gry 3-3 w trzecim secie, wygraliśmy 3-7 na koniec, fakt, że był to jeden z pierwszych razy, kiedy graliśmy razem z Adrim, mieliśmy wild-card zarządu, rodziny Adriego i mojej, którzy byli obecni… to było naprawdę wielkie zwycięstwo.

Poza tym, jeśli wrócimy do kontekstu, nie rozpoczynam sezonu na profesjonalnym torze. I tam tego rodzaju zwycięstwo daje mi pragnienie, stawia rzeczy na swoim miejscu i jestem szczęśliwy, że znalazłem swój poziom, że znalazłem swoją grintę, że krzyczałem tak jak na ziemi.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bardzo dumni. Jako pierwsi wygraliśmy na tym polu i to jest nie do opisania emocja! »

Blanqué Maigret zwycięstwo w pierwszej rundzie G3PM 2022

„Nie jesteśmy daleko od światowej czołówki 100”

Padel Magazine : Patrząc wstecz, jak oceniasz to wyjątkowe doświadczenie w firmie Roland?

Bastien : „To dobre doświadczenie, ponieważ wygraliśmy mecz z dwoma facetami, którzy mają 120 lat. Daje nam to pewność siebie i pokazuje, że nie jesteśmy daleko od czołowej setki na świecie. A zwłaszcza ja, bo to jeden z moich celów w tym roku.

Pokazuje również niedociągnięcia, na drugim meczu ze Stupa/Limą, punkty, na których musimy poprawić itp. Ten rodzaj meczu pokazuje słabe i mocne strony każdego z nich, a nawet obserwując stronę Stupy/Limy: chodzi o to, by przyjrzeć się temu, co robią lepiej od nas.

Naprawdę tylko doświadczenie, tylko pozytywne. Wygrać mecz, zdobyć punkty na zawodach, awansować w rankingach, zarobić trochę pieniędzy, to część tego nagromadzonego doświadczenia, ale także dużo doświadczenia i pozytywnych rzeczy, które można z tego wyciągnąć piękna porażka (przeciwko Stupie / Limie). »

Adrien Maigret: „gracz, który może mi pomóc osiągnąć określone cele”

Padel Magazine : Twój związek z Adrienem (Maigret) jest całkiem nowy, czy myślisz, że zmierza we właściwym kierunku i że jest to para, którą możemy zobaczyć na dłuższą metę na arenie międzynarodowej?

Bastien : " Całkowicie ! Planujemy nawet przerobić kilka FIPów razem, a nawet na World Padel Tour lub inne obwody międzynarodowe. Ponieważ wszystko działało dobrze, Adri chce do tego dokładnie wrócić. Chce trochę więcej trenować i inwestować. Ponieważ pasowało to dobrze, jestem graczem, który może pomóc mi osiągnąć pewne cele, więc możemy całkowicie kontynuować wspólną grę na torze zawodowym. »

Bastien-Blanque-volee-Adrien-Maigret-16th-greenweez-Paryż-Premier-Padel-Poważny

Cel: „Podnieś Ben Tison i wróć do bram pierwszej setki... nie zapominając o mistrzostwach Francji”

Padel Magazine : Porozmawiajmy o Twojej karierze. Jesteś obecnie szóstym francuskim graczem w rankingu, czy myślisz, że do końca roku zdołasz zbliżyć się do pierwszej trójki? Czy to cel krótkoterminowy?

Bastien : „Francuski ranking bierze teraz pod uwagę ranking FIP, więc jest to trochę kluczowy rok. Celem jest pozostanie trochę Tison (Benjamin), aby pod koniec roku ponownie zająć 2. lub 3. miejsce we Francji.

Później priorytetem jest przede wszystkim uzyskanie dobrych wyników na torze zawodowców, posiadanie dobrego partnera i dążenie do zwycięstwa w światowej czołówce 100. Ale także powrót do bram Top 100 lub nawet zintegrowanie Top 100, a za tym będzie oznaczać, że francuski ranking będzie podążał za nim.

Nie zapominając o mistrzostwach Francji, które są dla mnie ważnym celem mojego sezonu. »

Cupra Padel-Point Tour : „Tor z najwyższej półki, dla amatorów”

Padel Magazine : Cupra Padel-Point Tour nie jest torem podobnym do innych. Jakie są Twoje odczucia po tym meczu wystawowym i klinikach? Czy chciałbyś wrócić na inne randki?

Bastien : "Mam nadzieję, że wrócę do innych terminów, spędziłam bardzo fajny dzień w Bandol w bardzo fajnym klubie nad morzem. Organizacja Cupra Padel-Point Tour jest super, przypomina mi trochę My Padel Wieża, gdy powstała kilka lat temu. My Padel Tour, który był torem dla elity francuskich graczy i jest to tor dla amatorów, i uważam to za naprawdę świetne. Tego brakowało we Francji.

Są marki takie jak Tennis-Point, Padel-Point lub Cupra, którzy są zainteresowani padel, stoi za tym dobra organizacja, są gry, jest wystawa. Mamy również kliniki, w których jest zawodowiec lub dwóch, którzy przychodzą, aby ludzie „zagrali”, mistrzostwa w jednym punkcie, tenis stołowy, pétanque, możemy wypróbować samochody, rakiety… Możesz także znaleźć turnieje amatorskie: P25 i P100 lub P250.

Uczucie jest bardzo dobre, mam nadzieję, że wrócę i może to być bardzo dobre dla padel Francuski. Mam nadzieję, że pozostanie dość unikalnym torem i dobrze sprzedanym, tak że nie dotrze wszędzie i stanie się czymkolwiek.

To naprawdę „najwyższej klasy” obwód dla padel amator. »

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.