Mając już tytuł mistrza Francji w kieszeni, para Blanqué/Leygue marzy o dublecie w tym roku. Gracze który wygrał Toulouse-Colomiers P2000 powrót do różnych aktualnych tematów przy mikrofonie Mario Cordero. Fragmenty.

Para Thomas Leygue/Ferran Insa na arenie międzynarodowej

„Celem jest kontynuacja współpracy z Insą. To mnie bardzo buduje i wnoszę do tego ziarno szaleństwa i młodości. Krok po kroku poznajemy się. Jest dla mnie bardzo surowy, bardzo rygorystyczny. To prawdziwy taktyk, który nie akceptuje absurdalnych błędów. Bardzo mi to pomaga, pozwala mi zobaczyć padel innym sposobem."

Warunki w godz padel

„Zmiany warunków mogą być skomplikowane. Można grać w pomieszczeniu lub na świeżym powietrzu, na kortach z siatką u góry lub z bardzo twardą siatką z piłką, która się nie odbija. Jest też wilgoć, słońce, wiatr…

To może zmienić wynik meczów. Na przykład Coello i Tapia radzą sobie w ósmym miejscu na turnieju Roland-Garros, ponieważ pozostali są zestresowani, ale tracą 5/3 serwów, aby dogonić w trzecim secie, przeciwko bardzo młodej parze (przyp. red. Ramirez/Garcia). Prawie eliminują Coello/Tapię, bo jest tak gorąco, a ponieważ są to dwa bombowce, oczywiście dobrze to wychodzi z rakiety. Z biegiem czasu warunki staną się ważne. Wiemy, że są pary, z którymi trudno jest grać na tej podstawie.

Wielcy gracze, duże boiska

„W telewizji lub na YouTube ludzie chcą oglądać najlepsze rozstawienia. Jeśli odłożymy Coello/Tapię na bok, wszyscy będą chcieli iść na ten kort. Telewizja chce mieć więcej widzów i mieć jak najwięcej widzów.

Rozstawieni z numerem 1 i 2 muszą zawsze grać na korcie centralnym lub korcie 2, jeśli jest to drugi środkowy.”

Public Greenweez Paris Major Roland Garros 2023
PARYŻ FRANCJA 09 WRZEŚNIA Paris Premier Padel 2023 na Stade Roland Garros 09 września 2023 w Paryżu Francja Fot. Silvestre SzpylmaPremier Padel

Chwyty i rakiety Thomasa Leygue'a

„Gram z overgripem na podstawowym chwycie i dwiema rakietami. Zmieniam je co trzy lub cztery zestawy, aby zawsze były mniej więcej takie same. Spróbuję zrobić tak jak Bela (przyp. red.: Fernando Belasteguín) i przejść na trzy rakiety. To on podsunął mi ten pomysł.

Dużo się pocę, dzięki czemu pasek może wyschnąć, a gra obu rakiet pozostaje na tym samym poziomie.”

Pełny wywiad Thomasa:

Odrodzenie Bastiena Blanqué?

„Miałem skomplikowany początek sezonu. Nie mogłem grać przez kilka tygodni, wróciłem z Benoitem Theardem, a potem Julienem Seurinem. Rozegraliśmy kilka dobrych meczów z Julienem, ale nie mogliśmy się razem zrelaksować na boisku.

Z Dylanem odbyliśmy trasę po Ameryce Południowej, która wypadła dobrze. Remisujemy w Mendozie i półfinale w Meksyku. Mieliśmy wild-card na Roland-Garros zdobyliśmy punkty w rankingu.

Obwody krajowe i międzynarodowe bardzo się od siebie różnią. Z Thomasem gramy bardzo dobrze we Francji, ale na arenie międzynarodowej nigdy nie osiągamy wielkich wyników. On ma swojego partnera, a ja swojego. Mam nadzieję, że będzie to kontynuowane z Dylanem i że będziemy nadal robić wspaniałe rzeczy na torze. „

„2 godziny padel i minimum 1h30 fizyki dziennie”

„Kiedy wróciłem po kontuzji, bardzo wcześnie rano, około 8 rano, odbyłem trening fizyczny. Potem trenowałem padel dwie godziny, a następnie po południu większy trening fizyczny. Staram się jak najbardziej utrzymać ten rytm. Turnieje są tak następujące po sobie, że musimy zmniejszyć ilość treningów.

Znalazłem dobrą równowagę w Tuluzie, ale myślę, że dla młodych ludzi trzeba pojechać do Hiszpanii. Osobiście mam doświadczenie w Madrycie od ponad 5 lat. Miałem świetnych trenerów, luksusowe sparingi na treningach. Teraz odnajdę równowagę psychiczną, ale wyniki są dobre, wszystko jest w porządku”.

Mistrzostwa Francji

„Z Thomasem gramy tak dobrze we Francji, że szanse na to, że się rozstaniemy, są niewielkie. Być może w nadchodzących latach gracze nie będą już w nie grać i tak się stanie Premier Padel w tym samym czasie. Może to zrobi różnicę.

W każdym razie dobrze nam z Thomasem. Zobaczymy na podstawie wyników i pragnień wszystkich.

Zatrzymanie najlepszych zawodników we Francji

"Jeśli jest Premier Padel w Argentynie w tym samym czasie co Mistrzostwa Francji, niestety nie będziemy już mogli przyjechać i ich zrobić. Mam nadzieję, że nie.

Ważne jest, aby zatrzymać najlepszych zawodników we Francji, ze względu na gospodarkę padel Francuzi, amatorzy, młodzi ludzie, którzy się identyfikują… Przynajmniej są organizowane dwa turnieje P2000 i wielkie Mistrzostwa Francji. W przeciwnym razie może się to skomplikować z punktu widzenia rozwoju”.

P2000 nałożone na graczy?

„Najlepsi zawodnicy mają kontrakty z Federacją. Wymaga to od nas podjęcia kroków FFT Padel Tour i etapy obwodu. Mimo wszystko priorytetem pozostają FIP-y. Federacja chce, żebyśmy byli najlepsi na poziomie międzynarodowym, więc to normalne, że coraz mniej dni wraca do Francji”.

„The padel to młody sport, myślę, że wymaga czasu. W przyszłym roku ogłoszone zostaną 24 etapy konkursu Premier Padel, a następnie wzrost FIP. Jeśli Federacji uda się zrobić kilka kroków i wielkie mistrzostwo Francji, będzie wspaniale, a francuscy zawodnicy wrócą. Zwiększenie nagród pieniężnych, przyciągnięcie większej liczby ludzi na trybuny i zapewnienie lepszego rozgłosu również by pomogło”.

P2000 na Roland-Garros?

„Otwarcie Rolanda-Garrosa na tydzień kosztuje dużo. Musimy wziąć pod uwagę całe bezpieczeństwo, organizację, szatnie itp.

„Być może powinniśmy także zachować pewną hierarchię między torami zawodowymi i torami krajowymi. Nie wolno nam wszystkiego mylić. Model gospodarczy nie jest taki sam. Myślę, że chcą rozróżnić obwody międzynarodowe, np Premier Padel z grand Chelem na Roland-Garros na innych etapach krajowych, takich jak Mistrzostwa Francji, które pozostają słabsze”.

„Kiedy wszystko zostanie zorganizowane, będziemy mieli bardzo piękne tory międzynarodowe i krajowe”.

Obejrzyj cały wywiad poniżej:

Amance’a Redondy’ego

Zostałem fanem padel, Zamierzam informować Państwa na bieżąco o wszystkich nowościach padel ! Do zobaczenia wkrótce na stokach!