W tym okresie uwięzienia wszystkie kluby padel są zamknięte, czy można by naśladować inne sporty i grać na receptę?

Kluby sportowe zamknięte, a zajęcia nautyczne zabronione

Na razie wszystkie kluby sportowe są zamknięte, a to o godz minimum do 01 grudnia. Od tego czasu Francuzi nadal mają prawo uprawiać sport sporty indywidualne są dozwolone na świeżym powietrzu, w tempie jednej godziny dziennie, w promieniu 1 km wokół jego domu, pod warunkiem posiadania zaświadczenia.

las działalność nautyczna jest zabroniona, surferzy zwykle nie mogą uprawiać swojego ulubionego sportu. Z wyjątkiem tego, jak donoszono Figaro, niektórzy internauci z receptami (i ich świadectwo wyjścia), mogli zejść do wody, bez mandatu przez siły policyjne obecne na wybrzeżu.

Praktyka sportowa niezbędna do zachowania równowagi psychicznej

Uprawianie sportu jest niezbędne dla utrzymania zdrowego ciaładlatego chociaż trzeba szanować zamknięcie, wolno wychodzić 1 godzinę dziennie, aby się wytężać i oczyścić ducha.

Ale dla wielu regularnych sportowców to nie wystarczy, a ci surferzy, którzy najwyraźniej nie mogą żyć bez wycieczek nad wodę, otrzymali od swoich lekarzy zaświadczenia, "uprawianie sportów wodnych jest dla nich konieczne w okresie zamknięcia, aby zachować dobrą równowagę psychiczną ".

Czy możemy sobie wyobrazić narkomanów padel czy jakikolwiek inny sport mógłby zrobić to samo? W sumie, potrzeba surfowania jest ważniejsza niż potrzeba zabawy padel ?

Otwarte baseny

Dla niektórych bieganie, jeden z niewielu sportów uprawianych podczas porodu, jest niemożliwe ze względów zdrowotnych. Tak więc osoby z zaleceniami lekarskimi mogą chodzić na baseny, aby trochę popływać. Po to aby niektóre z nich pozostają otwarte podczas porodu.

Obecność chlor w wodzie oraz zmniejszona liczba pracowników sprawia, że ​​ryzyko wydaje się ograniczone i zrozumiałe jest, że rząd mógłby zezwolić na taką praktykę. To samo dotyczy surfowania, które jest praktykowane na zewnątrza jeśli niewiele osób skorzysta z recept, tłumy surferów z pewnością będą mniejsze.

Klub Piramidy: otwarty

Sławny klub piramid który gościł we wrześniu ubiegłego roku jeden z największe turnieje padel nigdy nie wyprodukowano we Francji ponownie otwarto w poniedziałek dla „każdy, kto ma receptę".

Oto fragment wiadomości e-mail otrzymanej przez członków klubu:

Ostatnie zapowiedzi rządowe nadal umieszczają kluby sportowe w gronie placówek podlegających najbardziej restrykcyjnym środkom, czego bardzo żałujemy.

Pomimo tej decyzji, którą podejmujemy, zależy nam na tym, aby móc wspierać osoby, dla których uprawianie sportu jest niezbędne ze względów zdrowotnych.

Właśnie dlatego Od poniedziałku 16 listopada Club Les Pyramides będzie otwarty codziennie od 10:20 do XNUMX:XNUMX dla każdego, kto ma receptę.

Ta recepta, wystawiona przez lekarza, musi informować o potrzebie uprawiania sportu z powodu problemów zdrowotnych (trudności związane z nadwagą, problemami z mięśniami lub kościami, plecami lub stawami itp.)

Każdy członek, który chce wejść do Klubu, musi bezwzględnie przedstawić ten certyfikat, gdy przychodzi po raz pierwszy. Tym, którzy dostarczyli nam ten certyfikat już w październiku, wystarczy ujawnić gospodyni swoją tożsamość.

 

Pamiętaj, że Pyramids Club to klub sportowy, który oferuje wiele zajęć, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, co ma dużą liczbę subskrybentów i czerp korzyści z bardzo duża powierzchnia.

A co z innymi siłowniami?

Pozostałe sale i kluby fitness padel są obecnie zamknięte. Czy możemy sobie wyobrazić, że niektóre kluby mogłyby zostać ponownie otwarte, jak piramidy, a tym samym pozwolić swoim klientom korzystającym z recept lekarskich na praktykowanie padel ? Czy opłaca się im otwieranie małych numerów?

Lub duże liczby, jeśli jest wielu graczy padel udało się skorzystać z zezwolenia… Ale co by się stało, gdyby certyfikaty stały się powszechne? Wyobrażamy sobie, że większość lekarzy będzie niechętnie wystawiać recepty swoim pacjentom, którzy są najmniej wrażliwi psychicznie, i możemy sobie wyobrazić, że nadużycia zmusiłyby państwo do zaprzestania tych praktyk ...

Dla klubów, które są już otwarte dla szkół z drugiej strony jest oczywiste, że kilku klientów więcej nie zaszkodzi. Dlatego jest z pewnością można to zagrać dla tych, których lekarz uważa, że padel jest dla nich konieczne utrzymanie dobrej równowagi psychicznej.

Na razie sytuacja jest raczej niejasnai można by pomyśleć, że wielu Francuzów nie zamierza ubiegać się o zaświadczenie lekarskie od swojego lekarza, ponieważ wierzą, że mogą wytrzymać to zamknięcie, biegając codziennie przez godzinę. I prawdopodobnie są przekonani, że im bardziej surowe i szanowane jest zamknięcie, tym szybciej możemy wrócić do normalności ...

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.