Fernando Belasteguin et Sanyo Gutierrez będą ewoluować razem na World Padel Tour Następny sezon. Argentyńczycy ufają w podwójny wywiad dla Marka, na temat tego nowego związku i ich celów.

Bela: „Poszukiwanie prawicowego gracza było nieuniknione”

Dlaczego wybrałeś siebie?

Bela : „W przypadku Tapii było jasne, że jesteśmy dwoma graczami po lewej stronie, a po ósmym meczu na Sardynii musieliśmy szukać partnerów po prawej stronie. Poszukiwanie prawicowego gracza było nieuniknione i moim pierwszym wyborem był Sanyo, którego uważam za najlepszego na torze na tej pozycji".

Sanyo: "Zawsze o tym rozmawialiśmy w poprzednich latach i zawsze mieliśmy podobny pogląd padel, mimo że nigdy się nie spotkaliśmy. Dostałem jego telefon i powiedział mi, że razem możemy być bardzo silni. Nasz związek zawsze był czymś, co mieliśmy zawieszone, więc nie wahałem się, kiedy do mnie zadzwonił. Były inne opcje, ale to ta najbardziej mnie przekonała ”.

Fernando, czy miałeś problem z dostosowaniem się w prawo?

Bela: „Po 26 latach gry na lewej stronie odważyłem się zmienić, ale to wszystko stało się bardzo szybko. W 2019 roku wygraliśmy drugi turniej, w którym razem zagraliśmy, i zakończyliśmy rok numer 4… aw 2020 zostaliśmy drugą parą na świecie. Oboje wiemy, że skorzystaliśmy ”.

Sanyo: „Stupa nie widzi tego sportu tak jak ja”

Jakie są powody, dla których Sanyo nie kontynuuje pracy ze Stupaczukiem?

Sanyo : „Myślę, że w końcu nie widzimy tego sportu w ten sam sposób, nasze style gry są różne. W tym roku walczyliśmy o dobrą grę, zawsze byliśmy bliscy zrobienia czegoś dobrze, ale mogliśmy zrobić lepiej. Ale mogliśmy zrobić o wiele gorzej, ponieważ cierpieliśmy z wieloma parami. Nie byliśmy mocną parą i nie bardzo mi się to podoba. Jest młody i będzie dorosły, ale nie zostało mi wiele lat i muszę się tym cieszyć ”.

Sanyo padel alpha pro head padel Wolej bekhendowy 2021

W związku z ewolucją padel, jakie masz argumenty w walce o numer 1?

Sanyo: „Ogólnie uważam, że nowe pokolenia są młodzież wyszkolona wyłącznie w praktyce padel. My weterani szkoliliśmy się uprawiając inne sporty, staliśmy się kompletnymi i skoordynowanymi profilami. W szczególności Lebrón i Galán wyraźnie wyznaczą nowy sposób gry, a padel przejdzie w kierunku szybkich meczów. Będziemy „parą terenową” który dostosowuje się do wszystkich powierzchni, nawet jeśli wolniejsza nawierzchnia jest dla nas korzystna. Grają dobrze na każdej nawierzchni, to prawda ”.

Odkryj siebie na nowo, aby wygrać

Czy będziesz musiał w jakiś sposób wymyślić siebie na nowo?

Bela: „Tak, i myślę, że wszyscy, nie tylko my. Odkrywanie siebie na nowo to esencja życia, doskonalenie siebie każdego dnia, a dzięki mentalności rywalizacji możesz być lepszy ”.

Bela, powiedziałeś, że wcześniej nie wybrałeś Sanyo, ponieważ fizycznie nie czułeś się dobrze. Co się teraz zmieniło?

Bela: „Kiedy rozmawialiśmy pod koniec 2019 roku, powiedziałem mu, że nie mogę zobowiązać się do gry na bekhedzie w tym roku, a z innym partnerem, który był dobry fizycznie, mógłby celować w miejsce numer 1. Podczas porodu wszystko się zmieniło. Zamknięty w domu, dzień i noc pracowałem nad swoim ścięgnem, dzięki czemu nabrałem pewności siebie i wreszcie odzyskałem 100%. Kiedy wróciłem na drugą stronę z Tapią, Widziałem, że mogę konkurować ze wszystkimi."

wirus belasteguin covid world padel tour z powrotem do tyłu

W Argentynie i na torze zawsze było dużo oczekiwań i chęci zobaczenia was razem. Ty też je miałeś?

Bela"Tak, to bardzo piękne, że w wieku 42 lat mam okazję grać z kimś takim jak Sanyo, a zaangażowanie i odpowiedzialność są ogromne. Będę musiał sprostać oczekiwaniom i myślę, że będę pod dużą presją. Aby to zrobić, będę bardzo ciężko trenował fizycznie, taktycznie i mentalnie i myślę, że w 2021 roku dam ekstra. ”

Sanyo"Wielu graczy zachęciło mnie do dołączenia do Bela. Wyobrażam sobie też Belę i myślę, że rzeczy dzieją się, kiedy muszą. Ludzie czują to uczucie w naszej grze i widzimy, że rozumiemy padel w ten sam sposób."

Bela the rock, Sanyo the magician

Co możecie sobie przynieść?

Bela: „Mnie solidność przede wszystkim i przyniesie mu magię, spektakularne punkty. Myślę, że zawsze dawałem siłę moim partnerom, a oni zawsze przynosili mi różne rzeczy ”.

Sanyo: "Szukam ochrony w Bela i doświadczenie, które pozwala mi grać tak swobodnie, jak to tylko możliwe. W moich poprzednich projektach trochę nosiłem bransoletkę Kapitana. Myślę, że może przejąć grę, grając ze mną ”.

Co może być najbardziej decydujące w padel dzisiaj, doświadczenie czy młodość?

Bela: „Starsi muszą wykonać dużo pracy fizycznej, a młodsi muszą nabrać sił. Myślę, że aby być konkurencyjnym, musisz być bardzo wymagający fizycznie, technicznie i taktycznie, a jeśli zawodzisz w którymkolwiek z tych obszarów, widać to na boisku.

Jak zamierzasz zorganizować swoje szkolenie?

Sanyo: „Zorganizowaliśmy prawie wszystko, mając szansę na bezpośrednie loty Valladolid-Barcelona a na początku będziemy jeździć raz w tygodniu do innego miasta. Kiedy jadę do Barcelony, będziemy z nimi trenować Sciorilli, a kiedy Bela przyjedzie do Valladolid, będziemy z nimi trenować Gilardoni".

Numer 1 albo nic

Czy masz jasne cele na 2021 rok?

Bela: „Ludzie będą oczekiwać, że będziemy numer jeden, najlepszy. Bardziej niż kiedykolwiek zobowiązaliśmy się do pracy i jest jasne, że jeśli to zrobimy, możemy aspirować do wszystkiego ”.

Sanyo"Kiedy pozwala na to budowa ciała i głowa, myślę, że z każdym graczem, który do mnie dołączy, lubię walczyć o numer 1. Po tym, jak jest możliwe, że nam się nie uda, ale z Belą myślimy bardzo podobnie i zawsze był na szczycie. Kiedy nie jesteś na szczycie, chcesz wrócić, bo przyzwyczajasz się do szybkiego wygrywania ”.

Czy będzie presja, by marzyć o wielkich sprawach?

Bela :„Mam nadzieję, że do ostatniego dnia mojej kariery będę odczuwał taką presję, co oznaczałoby, że nadal będę konkurencyjny”.

Sanyo: „Zawsze myślałem o zdobyciu szczytu, poprawianiu się z dnia na dzień i myślę, że dzięki CV Beli nawet nie trzeba go pytać, czy myśli o zdobyciu szczytu ze mną. Na każdym turnieju pakuję torbę i wracam do domu w niedzielę i tak już pozostanie."

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.