Wszyscy popełniamy błędy, gdy gramy w grę padel. Dla wielu te rymują się z gniewem, rozczarowaniem i mogą wygenerować negatywną spiralę, która doprowadzi do utraty pewności siebie.

Dlaczego mój "bandeja" nie przekraczać ? Co się ze mną dzisiaj dzieje? Naprawdę nie mogę wbić piłki!

Czy znasz taką sytuację?

Zanim zajmiemy się tym tematem, należy pamiętać, że: popełnianie błędów jest normalne.

Oczywiście, jeśli za każdym razem popełnisz błąd, z pewnością będziesz musiał przejrzeć technikę i wziąć kilka lekcji z trenerem. Ale są dni, czy to w grach ze znajomymi, czy w zawodach, kiedy popełnimy więcej błędów niż inni, z powodów, które czasami są dość trudne do zidentyfikowania.

Aby uniknąć paniki lub frustracji, Black Crown Akademia i Eli Amatriain daj nam kilka bardzo przydatnych rad.

Pozytywne myślenie

Kilka miesięcy temu poruszyliśmy ten temat w artykule poświęconym poprawa wydajności poprzez psychologię pozytywną.

Uśmiechnięty śmiech padel

Podsumowując ten stan umysłu, należy przede wszystkim zrozumieć, że wszyscy mamy prawo popełniać błędy i że absolutnie nie należy go uważać za porażkę. Wręcz przeciwnie.

Jeśli nie trafisz w smecz lub twoja woleja wyląduje bezpośrednio w siatce, nie ważne.

Może nawet większość z was wie bezpośrednio, co było nie tak z twoim gestem i że następnym razem to poprawisz.

Powiedz sobie, że wiesz, jak wykonywać te ruchy i że kolejne zakończą się sukcesem. Nie powinieneś pozostawać w negatywnym odbiciu, które zamknie cię na resztę gry.

Rada Eliego

Kto lepiej niżElisabeth Amatriain aby poprowadzić nas w tym zarządzaniu błędami na padel.

Dla tych, którzy jeszcze jej nie znają, Eli jest hiszpańskim graczem, który zajął 17. miejsce na WPT i były numer 1 na świecie w 2013 roku!

Eli Amatriain uderza piłkę w plecy

Podczas nagrania wideo dla Black Crown, oficjalny sponsor hiszpańskiej zawodniczki, wyjaśnia, jak kontrolować stres wynikający z popełnianych podczas meczu błędów.

Przede wszystkim należy:„zaakceptuj ten błąd”.
„Ok moja kula wychodzi, uderza w szybę, ale jadę do przodu”. Błąd jest niezaprzeczalnie częścią gry, zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. I tak wiele punktów kończy się: z winy gracza.

Wtedy warto wydostać się z obszaru, w którym przegapiłem strzał.
"Dlaczego ? Ponieważ mój umysł będzie wątpił, kiedy pójdę ponownie zagrać w tym słynnym obszarze, ponieważ przesiąknie to, że popełniłem błąd tuż przed ”.

Gracz, który jest w złej formie podczas meczu, musi: znajdź rozwiązanie, aby popełniać mniej błędów. Eli radzi grać nieco mniej ofensywnie, dając sobie trochę więcej miejsca na woleje lub loby, aby zabezpieczyć swoje strzały.

Wreszcie hiszpańscy adwokaci„wymaż złe myśli” które gracz może mieć po popełnieniu faulu i skoncentrować się na następnym punkcie. Nie przywiązuj wagi do tego, co się właśnie wydarzyło i tym samym nie obciążaj się negatywnymi myślami.

Całkiem program… który naprawdę może pomóc ci nie stracić pewności siebie podczas codziennych gier!

Znajdź teraz ten samouczek (w języku hiszpańskim z angielskimi napisami) w poniższym filmie i wielu innych na strona Youtube z Black Crown

 

 

 

 

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.