Kilka dni temu mieliśmy okazję wywiad z Pablo „Pali” Rovaletti, były profesjonalny gracz i obecny menedżer produktu w Bullpadel. Spoglądając wstecz na swoją karierę, wyjaśnił nam swoją rolę w hiszpańskiej marce i ujawnił nam nowości, które ukażą się pod koniec roku.

Vertex 4: Curvactiv, jedno z najważniejszych ulepszeń

„Pala, które znajdziemy na sprzedaż, są wyposażone te same technologie, co rakiety graczy. Jedyną różnicą, jaką można zauważyć, są szczegóły personalizacji, takie jak dodatek wagi.

10 lat temu wypuściliśmy system ciężarów, który pozwolił nam dostosować każdą palę pod względem wagi dla każdego gracza. Dlatego próbowaliśmy przenieść tę specyfikę z profesjonalisty na amatora. W ten sposób gracze rekreacyjni również mogli spersonalizować swoją rakietę, ponieważ to przede wszystkim tego typu graczy chcemy ulepszyć. Dziś nadal utrzymujemy dobrą jakość naszych technologii wprowadzonych kilka lat temu. Mogę podać przykład jednego z nich, którego nie widzimy gołym okiem, jest to żywica, której używamy do produkcji naszych produktów. Pianka EVA, znacznie ją ulepszyliśmy.”

Następnie są ulepszenia widoczne bezpośrednio w produkcie, jak na przykład, jeśli weźmiemy tę palę, Vertex 4 (patrz 10.10 filmu).

Oto najnowsza nowa funkcja, którą wdrożyliśmy: CURVACTIV. Ta nowa rama pozwala piłkom reaguj lepiej przy każdym strzale. Wydobywana energia jest dziesięciokrotnie większa w porównaniu z innymi rakietami. Przy mniejszej sile wyjście piłki pozostaje jednak szybsze. Ta nowość jest efektem dwa lata pracy. […] To jedno z najważniejszych ulepszeń, jakie wprowadziliśmy w tym modelu. Myśleliśmy, że nie możemy wprowadzić żadnych zmian w VERTEX 3, ale po kilku badaniach odkryliśmy, że możemy wprowadzić pewne zmiany. CURVACTIV zmienia wszystko w tym palcu".

„Istnieje prawdziwa zmiana pomiędzy Vertex 3 i Vertex 4, szczególnie jeśli chodzi o wyjście piłki. Trzecia wersja była prekursorem w tym obszarze, ale w tym roku Vertex 4 potwierdza tę zmianę za pomocą a 50% dodatkowej mocy. Tam wkraczamy w nową erę.”

Neuron: Chingotto zaadoptował to bardzo szybko

„Tam mamy model Master Final, a potem mamy Neuron nazywany klasycznym. Do tego pala szukaliśmy gracza o zupełnie innych cechach. I to prawda Fede Chingotto to zawodnik naprawdę różniący się od pozostałych ponieważ kiedy widzisz go grającego, nie skacze jak wszyscy ci duzi goście, którzy uderzają mocno i sprawiają, że piłka leci na wszystkie strony. Chcieliśmy przede wszystkim, aby to pala było łatwe w użyciu dla każdego praktykującego. Ma dużą powierzchnię i węgiel 3K.”

„Uruchomiliśmy także System falowy, czyli system „fal” na ramie, który pozwala graczowi uzyskać dobre wypuszczenie piłki i, delikatnie mówiąc, łatwiejszą obsługę. Jest to idealne urządzenie dla amatorów, którzy potrzebują nieco większej kontroli. Dlatego zapytaliśmy Federico Chingotto i zobaczyliśmy, że od razu się do niej dostosował.

„Po raz pierwszy widzieliśmy te technologie na palach. Naprawdę chcemy pomóc wszystkim praktykom rozwinąć ich pełny potencjał.”

Uruchomiliśmy unikalną kolekcję sześciu pali WPT

„Zaczęliśmy współpracę z World Padel Tour. Byliśmy także pierwszą marką, która rozpoczęła przygodę z Carbon 1K. Odważyliśmy się w to wejść. To był sukces. W następnym roku obwód chciał kontynuować z nami współpracę. Dzięki unboxingom zmieniliśmy doświadczenia zakupowe. To hołd za całą pracę wykonaną w ostatnich latach. Fakt, że w finale głównym bierze udział 10 graczy, jest prawdziwym powodem do dumy. Dlatego zdecydowaliśmy się wypuścić specjalną kolekcję z sześć pal z linii pro o wspólnym kolorze. Z jednej strony wszystkie mają logo turnieju. Te sześć wyjątkowych modeli jest hołdem dla całej naszej pracy na przestrzeni lat ale także naszym zawodnikom i torowi, który bardzo nam pomógł.”

Wywiad ten można znaleźć poniżej od 10. minuty prezentacji materiału.

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.