Nasienie numer 1 z nich Mistrzostwa Francji 2022 wygrywa w półfinale z parą Scatena/Maigret w dwóch setach (6-1 6-3). Johan i Benjamin dołączają do Thomasa Leygue i Bastiena Blanqué w finale, by zrobić remake zeszłorocznego finału.

Pierwszy zestaw – Bergeron i Tison sami na swojej planecie

Choć Bergeron i Tison mieli status faworytów tego spotkania, niekoniecznie spodziewaliśmy się takiej demonstracji.

Rzeczywiście, scenografia była całkowicie jednostronna. Jo (Bergeron) i Ben (Tison) wykazali się wzorową stanowczością bez konieczności przekraczania granic, aby przejąć stery w tym spotkaniu.

Adrien Maigret i Jeremy Scatena nie odpowiedzieli na nie, a co gorsza: sprawiali wrażenie, że nie są w stanie wejść do gry. Mnożąc błędy i złe decyzje, rozstawiona trójka zdołała strzelić tylko jeden mecz w pierwszym secie.

Punktacja zestawu: 6-1 Bergeron / Tison

Drugi zestaw – Numery 2 przyjmują swój status

Jeśli podkreśliliśmy słabą formę Scateny i Maigret, to oczywiście konieczne jest podkreślenie doskonałej wydajności rozstawionego numeru 1.

Ćwiczenie padel prawie idealne, bez dodatków, bardzo pewne siebie i dające wrażenie mistrzostwa, Bergeron i Tison byli dziś na misji.

Pomimo wszystkich wysiłków Scata i Adriena, którzy rozpoczęli o wiele ciekawiej drugi set, nigdy nie wydawali się być w stanie odwrócić dynamiki meczu.

Po prostu powyżej faworyci nie stracili ani jednej przerwy w meczu i zdobyli prawie dwa razy więcej punktów niż ich przeciwnicy (58 pkt. Tison/Bergeron vs 31 pkt. Scatena/Maigret). Zasłużony sukces panujących mistrzów Francji, którzy jutro będą mogli obronić swój tytuł… przed zeszłorocznymi finalistami!

Wynik końcowy: 6-1 6-3 Bergeron/Tison