Niedawno papryczka chili był w centrum wiadomości zHistoria Federico Chingotto zablokowanego podczas wakacji z powodu pozytywnego testu koronawirusa, kiedy musiał zagrać wystawę. Ale prawdziwa informacja jest taka, że padel w Chile nabiera innego wymiaru.

Ewolucja padel świat wydaje się być kursem historii w college'u. Mamy kraje rozwinięte, kraje rozwijające się (BRICS) i kraje słabo rozwinięte. Powinniśmy teraz dodać papryczka chili do kategorii krajów rozwijających się, ze Szwecją, Włochami, Portugalią i innymi.

Sektor prywatny daje impuls

„Graliśmy padel w Chile, ale naprawdę wzrosła wraz z pandemią. Był to jeden z pierwszych sportów, który można było wznowić.”, wyjaśnia Joaquín Aguad, gracz padel przez wiele, wiele lat w Chile. Jego słowa przypominają nam sytuację we Włoszech, które przeżywały boom wraz z pandemią.

„Widzimy otwieranie wielu klubów, coraz więcej wydarzeń. Ale impuls jest naprawdę prywatny. Jest to również jego opłacalna ekonomicznie strona, która pomaga padel rozwijać. "

To jest powód, dla którego marki postrzegają ten południowoamerykański kraj jako duży potencjalny rynek. Coraz więcej wydarzeń pozwala Chilijczykom zobaczyć gwiazdy padel.

„Nigdy nie widzieliśmy tak agresywnego wzrostu jak ten z padel. Obecnie jest 15 000 aktywnych graczy, dostępnych jest około 500 kortów, a w klubach popyt wzrósł o około 300% w latach 2018-2021 ”, naciskać Fanny espinoza, przedstawiciel Drop Shot w Chile.

 

Trenuj zawodników jutra

„Na poziomie federacji nie jest ona dostatecznie rozwinięta. Nie ma wystarczających zasobów i dlatego nie mamy obwodu krajowego. To oddala profesjonalizm od sportu. Co prawda federacja stara się organizować zawody, ale na tym poziomie jest jeszcze długa droga. Sojusze z innymi federacjami były bardzo dobre, aby móc grać w turniejach FIP ”., kontynuuje Joaquín Aguad.

To prawda, że ​​w APT pojawia się coraz więcej chilijskich graczy Padel Wieża lub na World Padel Tour w szczególności z Javierem Valdesem, ale Joaquín o tym wie, to dzisiejsze dzieci będą mistrzami jutra.

„Z zawodu w tej chwili wciąż brakuje nam kilku rzeczy. Mamy bardzo dobrych zawodników, ale oni nie trenują wystarczająco. Teraz maluchy zaczynają się bawić i myślę, że za kilka lat część z nich będzie mogła być profesjonalistką.”

Wystawa z Juanem Lebron

Od 11 do 12 stycznia odbędzie się „Pala Tour Fest”, impreza padel Chilijczyk, który będzie liczyć się z obecnością światowego numer 1, Juana Lebrona. Kilku innych graczy, takich jak Federico Chingotto, wystąpią również Luciano Capra, Miguel Lamperti, Juan Martin Diaz, Lucas Campagnolo i Javier Valdes.

Juan Lebronbr

„Nie możesz tego przegapić, będę z innymi świetnymi graczami. To będzie niesamowite wydarzenie i to mój pierwszy raz w Chile, więc skorzystamy z tej okazji ”- powiedział Lebron w filmie w mediach społecznościowych.

 

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można go zobaczyć na różnych międzynarodowych konkursach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach.