Fede Chingotto, nowy partner Ale Galana, ma zupełnie inny profil niż Juan Lebron. I to widać w te statystyki są powiązane z hitami od początku sezonu (źródło Pade Intelligence).

Rzeczywiście, Juan Lebron wcześniej notował średnio 17 uderzeń na mecz, co oznaczało nieco wyższą skuteczność niż Chingotto. Jak na zawodnika praworęcznego i praworęcznego jest on najbardziej agresywny na tej pozycji.

Wyraźnie widać, że profile Hiszpana i Argentyńczyka nie mają zatem ze sobą nic wspólnego, a Galan będzie musiał pokazać, że potrafi równie dobrze grać i zdobywać tytuły, nawet z Chingotto, który będzie dużo atakował minus kule.

Analiza Lebrona Chingotto

Co ciekawe do analizy jest to, że Lebron miażdży częściej niż praworęczni gracze, tacy jak Tapia, Momo, a nawet leworęczni Coello czy Perino. Dlatego rozumiemy, dlaczego tak agresywny profil prawicy, jak Lebron, jest tak doceniany i uważany za najlepszego prawego zawodnika na świecie, biorąc pod uwagę odpowiednią mentalność.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.