Dzięki jej zwycięstwu na P1 w Acapulco w zeszłym tygodniu u boku Jessiki CastelloClaudia Jensen znalazła się w pierwszej dziesiątce światowych rankingów. Mająca 10 lat Argentyna jest zdecydowanie najmłodszym zawodnikiem elity ligi padel kobiecy.

Jensen zawdzięcza ten sukces wieloletniej pracy i imponującej konsekwencji. Jeśli rodowita Madrycianka do tej pory grała w gronie zawodowców tylko raz w finale (porażka na Chile Open w 2023 r.), to w zeszłym roku doszła do ćwierćfinału ponad dwadzieścia razy.

Ten sezon nauki prawdopodobnie pozostawia miejsce na potwierdzenie w tych pierwszych miesiącach roku, kiedy reformuje swój wybuchowy duet z Jessicą Castello, która w efekcie zajmuje 8. miejsce na świecie. 19-latka zapewniła sobie także wejście do czołowej dziesiątki swoim pierwszym tytułem na zawodach zawodowych.

Nie podejmujemy zbyt dużego ryzyka, przewidując, że w przyszłości zdobędziemy wiele trofeów.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!