Padel Magazine - Rozmawialiśmy o Padel we Francji jej wydarzenia, turnieje itp. Poprosiłeś nas o więcej, dostarczając raporty poza Francją ...

Jedźmy do Portugalii i jej stolicy. Ziemia, która właśnie gościła WPT w Lizbonie i gdzie Portugalczycy mieli okazję zobaczyć finał między liczbami 1 i 2 na całym świecie w niedzielę 13 Październik 2013.

Ale wracając do klubu Alcantara. Jacques Darmon, nasz reporter, mógł na własne oczy zobaczyć klub znajdujący się pod słynnym mostem znanym wszystkim Portugalczykom: „Most 25 kwietnia”.

Po pierwsze, pierwszą rzeczą, która zaskakuje, jest sytuacja terenu w stosunku do mostu. Gigantyczny most.

Stocznia jest również imponująca i może grać bez problemów z wysokością.

Jacques Darmon zeznaje:

Spędziłem tydzień w Lizbonie i odkryłem ten klub nad brzegiem Tagu, w dość modnej dzielnicy Alcantara, pod ogromnym mostem wiszącym „25 April”.

To jest klub Padel Alcantara.

Poznałem Joao, menedżera, który zaprosił mnie na niespodziewany turniej, który odbywa się latem w każdy czwartek.

W 22h00 byłem 12e nikogo, kto by mnie przedstawił. Nie powinniśmy być zaskoczeni późną porą; w Portugalii granie o godzinie 22:XNUMX to banalny czas.

Joao tworzy 6 par i natychmiast organizuje cotygodniowy wewnętrzny turniej klubu. Mecze rozgrywane są w zwycięskim zestawie. Lepiej żebyśmy szybko przyspieszyli.

Ale od roku współpracuję z Pedro, graczem klubowym i wykonujemy dobrą robotę. Dobrze się dogadujemy i dobrze się bawimy. To jest żądanie ludzi?

Niestety, po trzech wyczerpujących zestawach, w półfinale pokłoniliśmy się trochę ...

Ten wieczór kończy się o 01 w nocy. Ciepła i serdeczna atmosfera, wspaniali ludzie i idealne otoczenie, a wszystko to przy najspokojniejszej pogodzie.

Zostałbym jeszcze tydzień, żeby napisać „małą” żółtą piłkę, ale wszystkie dobre rzeczy mają koniec ...

Ogromne podziękowania dla Joao za jego życzliwość ...

Wrócę

[googlemap src=”https://maps.google.com/maps?ll=38.699159,-9.178519&spn=0.007536,0.017166&t=h&z=16&key=ABQIAAAA9fM6Vg1sNheq6r5IMI6kZRRm2SEPmOspzCQkeVrFMcw587AklxRT0Qzdzdr9LaKyM502xxyDjs6lrA&sensor=false&mapclient=jsapi&oi=map_misc” align=”aligncenter” ]

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.