Padel Magazine - Od kilku miesięcy rozmawiamy o Padel we Francji, jego wydarzeniach, turniejach itp. Poprosiłeś nas o zrobienie więcej, oferując raporty poza Francją ...

Jedźmy do Portugalii i jej stolicy. Ziemia, która właśnie gościła WPT w Lizbonie i gdzie Portugalczycy mieli okazję zobaczyć finał między liczbami 1 i 2 na całym świecie w niedzielę 13 Październik 2013.

Ale wracając do klubu Alcantara. Nasz reporter Jacques Darmon na własne oczy widział klub znajdujący się pod tym słynnym mostem znanym wszystkim Portugalczykom: „Most 25 April”.

Po pierwsze, pierwszą rzeczą, która zaskakuje, jest sytuacja terenu w stosunku do mostu. Gigantyczny most.

Stocznia jest również imponująca i może grać bez problemów z wysokością.

Jacques Darmon zeznaje:

Spędziłem tydzień w Lizbonie i odkryłem ten klub nad brzegiem Tagu, w dość modnej dzielnicy Alcantara, pod ogromnym mostem wiszącym „25 April”.

To jest klub Padel Alcantara.

Spotkałem Joao, menedżera, który zaprosił mnie na niespodziewany turniej, który odbywa się latem w każdy czwartek.

W 22h00 byłem 12e nikt się nie przedstawię. Nie możemy być zaskoczeni późną godziną; w Portugalii gra w 22h to zwykła godzina.

Joao tworzy pary 6 i organizuje cotygodniowy wewnętrzny turniej klubu. Mecze rozgrywane są w zwycięskim secie. Lepiej być szybko w grze.

Ale od roku współpracuję z Pedro, zawodnikiem klubu i wykonujemy dobrą robotę. Dobrze się dogadujemy i dobrze się bawimy. Czego ludzie chcą?

Niestety, po trzech wyczerpujących zestawach, w półfinale pokłoniliśmy się trochę ...

Ten wieczór kończy się w 01 AM. Ciepła i ciepła atmosfera, wspaniali ludzie i idealne otoczenie, wszystko to pod pogodą nie może być bardziej łagodne.

Zostałbym jeszcze tydzień, żeby napisać „małą” żółtą piłkę, ale wszystkie dobre rzeczy mają koniec ...

Ogromne podziękowania dla Joao za jego życzliwość ...

Wrócę

[googlemap src=”https://maps.google.com/maps?ll=38.699159,-9.178519&spn=0.007536,0.017166&t=h&z=16&key=ABQIAAAA9fM6Vg1sNheq6r5IMI6kZRRm2SEPmOspzCQkeVrFMcw587AklxRT0Qzdzdr9LaKyM502xxyDjs6lrA&sensor=false&mapclient=jsapi&oi=map_misc” align=”aligncenter” ]

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.