Witajcie miłośnicy, po małej dobrowolnej nieobecności podczas WPT w Madrycie z powodu Mistrzostw Francji padel 4Padel Colomiers (gdzie po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w koronacji przed publicznością w ogniu, wśród dziewcząt Alix Collombon / Léa Godallier oraz wśród chłopców Bastien Blanqué i Thomasa Leygue), wracam do rozszyfrowania tego tygodnia podczas WPT German Open.

Punkty turniejowe

Po stronie kobiet kilka punktów było znakomitych, ale tym razem zatrzymam jeden punkt za czas trwania i precyzję. Podczas finału o 15/30 w 1er Gra 2th set, punkt 1 minuty i 17 sekund przy oddanych aż 53 strzałach!

A jeśli chcesz czegoś więcej, podziwiaj wolej Gemmy Triay zza pleców przy stanie 5/4 w tie-breaku drugiego seta: nie lada gratka!

W przypadku mężczyzn jest to finał, w 2th ustawiony na 0/15 na serwisie Stupy, mogliśmy zobaczyć prawdziwy pointazo : obrona podwójna ściana, wolej / wolej, uderzenie, retro, par3 i drzwiKrótko mówiąc, było tam wszystko!

FLOPY

  1. Nasze dwie Francuzki Alix Collombon i Léa Godallier: wyeliminowane na początku losowania finałowego: jaka szkoda po obietnicach widzianych w Paryżu…
  2. Delfi Brea / Bea Gonzalez: kolejna porażka w ćwierćfinale z Patty Llaguno i Lucią Sainz, które dają im ponad piętnaście lat…
  3. Przepraszam fanów, ale minęło dużo czasu, odkąd para Coello / Tapia przegrała w półfinale, więc… chociaż raz stawiamy ich na flopie!
  4. Czujemy koniec bardzo wielkiej kariery sióstr Alayeto, „Gemela Atomikas” który przegrał w XNUMX/XNUMX finału.

NAJFATALNIEJSZY

  1. Podopieczni Pabla Aymy (Alejandra Alonso i Andrea Ustero), którzy po zeszłotygodniowej kwarcie w Madrycie zajmują ósme miejsce.
  2. Młoda para Libaak / Augsburger, która dotarł do 1/4 finału
  3. Para Sanz / Nieto, która przegrała w ćwierćfinale, spychając numer 1 świata do tie-breaka trzeciego seta: co za mecz!
  4. Lebron i Galan w końcu wrócili na sam szczyt: trwały powrót do czołówki?

Film z finału

Wśród pań ponownie zwyciężyły Ari Sanchez i Paula Josemaria! Więc przyznaję, od kilku miesięcy nie jest to zbyt oryginalne, ale naprzeciw nich znaleźliśmy parę Triay/Ortega, którzy bardzo poważnie zaczynają odnajdywać odpowiednie automatyzmy, z widoczną progresją turniej za turniejem. Kiedy zobaczymy zwycięstwo z numerem 1?

Wśród mężczyzn nie ma nic wyjątkowego do powiedzenia, ponieważ w tym finale mistrzostwo pary Galan / Lebron było całkowite. Wyraźny wynik 6/2 6/2 jest tego dowodem. Czy jesteśmy w trakcie ponownego odkrywania grinty?El Lobo i mądrość Galantico ? Jeśli tak się stanie, kolejne turnieje zapowiadają się znakomicie gorąco !

Po krótkim tygodniu leżenia czekam na Was w Amsterdamie od 7 do 15 października, w krainie tulipanów!

Laurenta Imberta

Laurent Imbert, alias Coach Zorrus, to prawdziwa francuska legenda Padel. Od swoich początków w latach 90. wie wszystko o ewolucji Padel we Francji i na całym świecie! Prawdziwy koneser, znany i uznawany przez kolegów we Francji i za granicą, podzieli się z nami swoją wiedzą na każdym etapie WPT!