W ten weekend Arturo Coello wygrał swój pierwszy Open na World Padel Tour, czyniąc go najmłodszego gracza, który to zrobił.

Do tej niedzieli najmłodszym zawodnikiem, który wygrał Open lub Master był Agustin Tapia, który wygrał Estrella Damm Madrid Master w 2019 roku. Zawodnik z Catamarca zrobił to w wieku 20 lat i 14 dni i rekord w kategorii WPT Masters nadal należy do niego. Ale to nie wszystko, Tapia to też Rekordzista młodości na Master Final. Rzeczywiście, Argentyńczyk wygrał w 2020 roku na Minorce, gdy miał zaledwie 21 lat.

W Miami Arturo Coello miał 19 lat i 356 dni, kiedy podniósł trofeum w niedzielę. Rozumiemy zatem, że zawodnik z Valladolid nie będzie w stanie pobić rekordu przedwczesnego startu w przypadku Mistrza, ponieważ następny odbędzie się w Marbelli pod koniec maja, co oznacza, że ​​będzie starszy niż wtedy, gdy Tapia wygrała w Madrycie. Z drugiej strony Arturo wciąż może pobić rekord Master Final. Do tego będzie musiał wygrać w tym roku. Oczywiście jeszcze nas tam nie ma.

Zauważ, że te trzy wczesne występy są interweniował u boku tego samego gracza: legendarnego Fernando Belasteguin.

Człowiek z teraz 226 wygranych turniejów zawodowych udowadnia, że ​​oprócz tego, że jest najlepszym graczem w historii, jest doskonałym mentorem dla młodych ludzi… i/lub znakomitym łowcą talentów!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !