Udzielenie precyzyjnej odpowiedzi na tytułowe pytanie nie jest łatwe i nie bez powodu: odpowiedź zmienia się każdego dnia, więc padel szybkie dorastanie!

Zacznijmy od danych francuskich: w październiku ubiegłego roku twierdziła Francuska Federacja Tenisowa 1273 utworów padel, ale liczył na budowę 1000 nowych boisk do końca 2024 roku, w szczególności dzięki dofinansowaniu oferowanemu przez Narodową Agencję Sportu (ANS) z okazji Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

bardziej optymistyczny, teren Padelonomika zidentyfikowała 1464 tory we Francji na koniec 2022 roku, w tym 259 zbudowanych w ciągu roku. To wzrost o 21,5% na przestrzeni jednego roku.

Francja, karzeł padel przeciwko Włochom

Pomimo tego wspaniałego rozwoju, Francja wydaje się być karłem w historii padel przeciwko Włochom, gdzie wzrost jest niesamowity. Jak wspomnieliśmy o tym wczoraj, kraj z butami wybudował 2459 nowych kortów tenisowych padel w 2022 roku: wzrost o blisko 53%, co pozwala dziś osiągnąć 7128 torów! To sprawia, że ​​Włochy są trzecim najlepiej wyposażonym krajem na świecie, za Hiszpanią i Argentyną.

Kraj mistrzów świata mężczyzn z 2022 r. to obecnie suma ponad 8000 ziem de padel. Liczba ta również stale rośnie w ostatnich latach, ponieważ dwa lata temu, na początku 4900 r., wynosiła „zaledwie” 2021.

Jeśli chodzi o Hiszpanię, tory są tam nadal budowane w stałym tempie, do tego stopnia, że ​​ich liczba wynosi obecnie od 18 000 do 20 000, podczas gdy liczba praktykujących przekracza 5 milionów.

W samej Europie badanie Globalne Padel Zgłoś przeprowadzone przez Monitor Deloitte we współpracy z Playtomik, podkreślił, że blisko 27 tys padel powstały w latach 2016-2021. W ramach tego badania przewiduje się, że do 2026 r. na całym świecie powstanie łącznie 67 000 działek, generujących do 1 miliarda euro inwestycji w ciągu czterech lat.

Tylko jeden tor w Aix-en-Provence?

Ale to nie odpowiada na nasze początkowe pytanie: ile utworów padel w dzisiejszym świecie?

Mężczyzna twierdzi, że zna odpowiedź: nazywa się Minter Dial, jest Brytyjczykiem i ma 58 lat. Ten autor i wykładowca mówi, że ma „obsesję na punkcie padel”, do punktu trzymania blog który wymienia między innymi liczbę pasów startowych w stu krajach. I zgodnie z Najnowsze obliczenia pana Diala, osiągnęlibyśmy teraz 54 243 korty!

Z pewnością jest ogromny, ale uspokójmy się: tworzy tylko jeden tor dla 145 419 mieszkańców Ziemi. To trochę tak, jakby w mieście było tylko jedno pole Thomas Leygue, Aix w Prowansji!

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.