[typ pola = „cień”]Kristina Clément, trenerka Monegasque Federation of padel, konsultant techniczny Padel Magazine, kilkukrotny członek francuskiego zespołu padeli ambasador NOX [/ box]

W ostatniej kolumnie Kristian Clément THE WALL IS YOUR FRIEND. trener postara się zrozumieć, jak docenić trajektorię piłek podczas podwójnych ścian. Jak przewidywać i grać w piłkę po podwójnej ścianie? Temat nie jest oczywisty. Ale jeśli uda ci się opanować ten cios, możesz mieć nadzieję na wszystko w padelu!

Ostatni krok: zarządzaj kątem nachylenia ściany i jej niepewnością

Problem: Ostatnią ważną rzeczą, którą należy rozwiązać w zarządzaniu podwójnymi ścianami, jest sposób radzenia sobie z kątem / narożnikiem i jego niepewnością. Bardzo szczególny przypadek, w którym piłka odbije się bardzo blisko skrzyżowania okien 2 (bok i dół), a gracz nie może wiedzieć, czy piłka najpierw odbije się najpierw na bocznym oknie lub na szybie z dołu lub z rogu. Oznacza to, że gracz nie jest w stanie przewidzieć trajektorii lotu piłki i odpowiednio ją ustawić.

Poczucie oczekiwania i umiejscowienia

Rozwiązanie: W takim przypadku, aby móc przewidzieć wszystkie możliwe trajektorie piłki, gracz musi towarzyszyć piłce do rogu z rakietą przed sobą gotową do oddania strzału.

Zbliżając się do kąta gracz:

-Jeśli wykonasz klasyczny strzał, jeśli piłka w końcu biegnie wzdłuż ściany bocznej (forhend dla prawego zawodnika i backhand dla gracza po lewej)

- lub wykonaj obrót, podążając za piłką, jeśli tworzy podwójną ścianę, która się otwiera (ściana boczna następnie ściana topi się) i uderza w forhend dla lewego gracza i backhand dla gracza zaraz po jego obróceniu.

- mieć refleks i szybkość reakcji, aby szybko wyczyścić, jeśli piłka po prostu stuknie kąt okien 2 i wyskoczy prosto na gracza.

Uwaga na błędy ...

Często popełnia błąd: zawodnik jest wolny w kierunku środka kortu, jakby chciał uderzyć w podwójną ścianę, która się otwiera, a raz na 2, piłka pójdzie po drugiej trajektorii i podąży za ścianą boczną. Gracz będzie wtedy za daleko, aby złapać piłkę, która pozostawiła w drugim oknie… Raz w 2 będzie dobrze ustawiony, co nie wystarczy, celem jest zbliżenie się do 100% tempa sukces!

Twoja kolej !

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.